Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasads +Italiane

Total: 10
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.676Z

Sulm ndaj Ambasadës italiane në Iran

Afro 100 paraushtarak iranian sulmuan sot Ambasadn italiane n Teheran. T mbledhur para saj, ata qlluan me gur dhe sende t tjera t forta selin diplomatike dhe hodhn parrulla pr vdekje ndaj kryeministrit Berluskoni. Lajmi sht konfirmuar nga ministri i Jashtm Italian Franko Fratini Fratini" Polici

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.928Z

Dy popuj, një det një miqësi, shpallet fituesi i Italian Dance Festival

Mbyllet konkursi pr DJ i organizuar nga Ambasada Italiane, i cili ishte pjes e Sezonit t Madh t Aktiviteteve "Dy popuj nj det nj miqsi". T shtunn n qytetin e Durrsit, Ambasada Italiane organizoi fazn finale t “Italian Dance Festival”, konkursit pr DJ. Gjat ksaj mbrmje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.093Z

Daum: Ramiz Alia donte të sulmonte refugjatët Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','276','

Pas plot 20 vjet nga rrzimi i diktaturs s egr komuniste n Shqipri, ish-Ambasadori i Republiks Federale Gjermane n Tiran, n vitet 1987-1990, Verner Daum, zbulon disa pjes t errta t asaj ka ka ndodhi n vendin ton n kohn e hapjes s ambasadave, ku mijra qytetar kaprcyen rrethimet e selive t huaja diplom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.635Z

Kultur, vijon nisma italo-shqiptare

Kan vijuar n Tiran aktivitetet e ambasads italiane n kuadr te stins s madhe t sapo nisur “Shqipria dhe Italia 2010, dy popuj, nj det, nj miqsi”. Aktiviteti i radhs sht “Poezia e Vers”. Ai ka karakter kulturor, tregtar e promocional dhe synon t favorizoj shkmbimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.249Z

Vasili: Mbështetje ligjore për kontrollin e barnave

Prdorimi i barnave jo gjithnj sht n t mir t pacientve. Efektet negative t ilaeve q shkaktoj te i smuri do t vzhgohen pr her t par nga mjekt, prodhuesit, farmacistt por edhe prdorusit e tyre. Petrit Vasili "Nisma po gjen mbshtetje dhe nga ana ligjore dhe ktu do t bashkpunojn t gjith aktort prfs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.125Z

Arratisja e korrikut, "Ikëm nën kërcënimin se do të na vrisnin

Rrëfimi i rrallë i një grupi prej atyre shqiptarëve që më 1990 guxuan të shkelnin dyert e ambasadave Edgar (Xhunior) ani ishte 11-muajsh m 4 korrik 1990, ai nuk ishte i vetdijshm q i ati, q quhet po ashtu Edgar, e ma dhe nj kushri prgjonin nga dritarja e nj ballkoni t nj m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.156Z

Poezia e verës mes dy brigjeve

T shijosh vern duke recituar edhe poezi. Shum poet ia dedikojn t kuqes pije gjith trishtimin, dhimbjen, emocionin pr dashurin edhe kur ajo ikn, humb. Ndaj ka qen krejt e natyrshme lidhja organike mes veprimtaris q organizohet sot n mjediset e “City Park”, “Poezia e vers- Poesia d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama