Rezultate te kerkimit per termin: +Amendimet

Total: 1445
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.147Z

Amendimet ne gjendjen civile

Amendimet ne gjendjen civile E merkure 17 Prill 2013 1419 Amendimet ne gjendjen civileNese kerkon te ndryshosh emrin dhe mbiemrin pas miratimit te amendimeve ne Ligjin per Gjendjen Civile nuk do te jete me shume e lehte Qeveria ka propozuar nje draft ne parlament i cili u miratua me kompromis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.039Z

Amendimet Ligji i SHISH, pranohen amendimet e Shaqirit

Autori i Lajmit: S. TopiMiratohet projektligji për Shërbimin Informativ Shtetëror, pas amendimeve të bëra dhe nga kreu i SHISH, Bahri Shaqiri. Komisioni i Ligjeve ka zhvilluar dje një seancë dëgjimore me kreun e SHISH, ku janë paraqitur dhe amendimet e tij. Për shkak të diskutimit dhe të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.937Z

Amendimet e Rregullores, debat mes PD dhe PS

Partia Demokratike thotë se rregullorja e re e Kuvendit nuk përmban seancë dëgjmore. Sipas deputetit demokrat Eduart Halimi, amendimet për rregulloren kërkojnë përmirësimin e procedurës së seancës dëgjimore, procedurë e cila për pasojë ka edhe votimin e hapur. “Kur ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.059Z

Miratoni amendimet ose bllokim

brbrTe enjten demokratet do te shkojne me 2 skenare ne seance plenare Nese kerkesat e tyre pranohen ne konferencen e kryetareve qe do te mblidhet ne mengjes atehere Parlamenti i rikthehet normalitetit nese jo seance do te bllokohet Pas mbledhjes se deputeteve nenkryetari i PD Edi Paloka sqaroi se m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.608Z

Dorëzohen republikanët, pranojnë amendimet e PD-së

Autori i Lajmit: Suela Topi“Rezervat e republikanëve që kishin për ligjin e legalizimeve tashmë janë ezauruar nëpërmjet disa projektamendamenteve që u bënë me mirëkuptim të plotë edhe me përfaqësuesit e Partisë Demokratike. Në këtë kuptim vota e PR do të jetë pro këtij ligji�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.320Z

Kodi i Punës, hyjnë sot në fuqi amendimet; Ja çfarë ndryshon

Amendimet e Kodit të Punës që u miratuan në dhjetor të vitit të kaluar tashmë kanë hyrë në fuqi. Ligjvënësit lanë në dispozicion 6 muaj, si periudhë tranzitore, të nevojshme për punëdhënësit në mënyrë që ata të njiheshin me normat e reja në hartimin e kontratave. Tashmë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.109Z

PD: Referendumin e bëjmë edhe pa u miratuar amendimet në Kuvend

Partia Demokratike, përmes zëdhënëses së saj, Silvi Bardhi, deklaroi se duke mos votuar heqjen e imunitetit, Edi Rama shkelmoi ëndrrën e shqiptarëve. Me këtë akt bllokues, Rama shkelmoi para të gjithë shqiptarëve dhe mbarë botës ëndrrën europiane të të rinjëve shqi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama