Rezultate te kerkimit per termin: +Ameriks

Total: 337
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.342Z

Turqia prball Ameriks

TURQIA PERBALLE AMERIKES Nga Hajro LIMAJ* Koment N arenn ndrkombtare dhe n median e saj koht e fundit mosmarrveshjet e Shteteve t Bashkuara t Ameriks me Turqin pr veprimtarit terroriste t PKK-as kundr Turqis dhe ndrhyrjen ushtarake te Turqis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.533Z

BE i raporton Ameriks

Ministrat e Brendshm t Bashkimit Evropian miratuan marrveshjen e diskutueshme pr transmetimin e t dhnave bankare evropiane n Shtetet e Bashkuara t Ameriks. Kjo msohet nga qarqet diplomatike n Bruksel. Ministri i Brendshm gjerman, Thomas de Maizire, ashtu si dhe kolegt e tij nga Austria, Hungaria d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.866Z

Banka e Ameriks prqafon firefox-in

Banka m e madhe n Shtetet e Bashkuara ka injoruar zyrtarisht shfletuesin e Internetit numr dy n botaktualisht. Nj parashikues pr Networkworld.com nxori n pah se aktualisht faqja e internetit t Banks s Ameriks nuk e rendit Firefoxin e Fondacionit Mozilla si nj shfletues prkrahs, edhe pse Firefoxi kom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.329Z

Strategjia e re e Ameriks pr faqe t zez!!!

Presidenti Bush duke deklaruar se do drgonte m shum ushtar n Irak, n mnyr q t zyrtarizonte kt vendim pritej prej tij q t parashtronte dhe nj zgjidhje politike pr t ulur dhunn. Porse duke mos e prekur fare kt tem dhe duke mos i paralajmruar lidert e Irakut q po ushqejn nj luft civile,duket se luftn d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.569Z

Zëri i Amerikës, si atëherë, sot dhe nesër

Nga Frank Shkreli* Dje, kryetari i Partis Socialiste t Shqipris dhe njherit kryetari i Bashkis s Tirans, zoti Edi Rama, i dha nj intervist “Zrit t Ameriks” (VOA), drejtprdrejt nga Nju Jorku, ku po merrte pjes n takimin e Internacionales Socialiste. Si duket, zotit Ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.635Z

Kleriku musliman, thirrje për xhihad kundër SHBA

N nj video q qarkullon s fundmi n internet, kleriku musliman i lindur n Amerik, Anuar al Aulaki bn thirrje pr xhihad ndaj Ameriks. “Me pushtimin e Irakut, me dhunn dhe agresivitetin e Ameriks kunder muslimaneve, un nuk mund t isha nj musliman i mir dhe t jetoja n amerik. Arrita nj p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.130Z

Topi i shkruan Obamës: Faleminderit për mbështetjen në BE

Presidenti i Republiks, Bamir Topi, i drgoi dje nj mesazh urimi Presidentit t Shteteve t Bashkuara t Ameriks, Barack Obama, me rastin e Dits s Pavarsis, 4 Korriku. N kt mesazh Topi falnderon SHBA-n pr mbshtetjen n rrugn e integrimit t shqiptarve. Topi shkruan: “Me rastin e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama