Rezultate te kerkimit per termin: +Amerika

Total: 8420
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.699Z

Me kë është Amerika?

GRID RROJI Përfundimi i gjyqit të Ilir Metës dhe ardhja e provave të deshifruara nga FBI-ja, së bashku me deklaratat e ambasadorit Arvizu mbi Prokurorinë, kanë hapur stinën e gjuetisë në politikën shqiptare. Pyetja së cilës të gjitha palët mundohen t’i përgjigjen pozitivisht ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.084Z

Islami në dy Amerika

New York, gusht – është një Amerikë ku nuk ka rëndësi se cilën gjuhë e flet, në cilin Zot beson, apo sa janë të thella rrënjët e tua në botën e re. është kjo një Amerikë ku besnikëria ndaj Kushtetutës i tejkalon dallimet etnike, barrierat gjuhësore dhe ndasitë detare. Mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.944Z

Tërnavën e zbulon Amerika!

Nga Kimete Berisha   Myftiun Naim Tërnava e zbulojnë që e ka kopjuar (marrë të gatshme), magjistraturën e tij nga dijetari Zija Abdullah. Plagjiatura e Naim Tërnavës zbulohet nga Rrjeti transnacional i dijetarëve, i quajtur Qendra e Pluralizmit Islam (CIP), me seli në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.577Z

FOTOT/ Bekur qoftë Amerika!

Amerika shënon sot ditën e Pavarësisë. Shumë amerikane kanë zgjedhur një mënyrë provokuese për të uruar këtë ditë të shënuar. Nuk ka mbetet gjë tjetër, veçse të themi bekuar qoftë Amerika.  

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.879Z

“Amerika për Kosovën” muzeore

“Amerika për Kosovën”është projekt i cili ka filluar punën që nga paslufta, janë bërë hulumtimet si në vend por edhe jashtë vendit. “Gjatë këtyre 10 viteve ne kemi arritur që të mbledhim një fond të konsiderueshëm të relikteve që lidhen me luftën e fundit në veçanti dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.285Z

Amerika voton

Nga Oltion Spiro Ja dhe zgjedhjet ne amerike po zhvillohen. Gjithçka eshte gati per një rilindje të re. Që nga vullneti për të mbyllur një kapitull të dhimbshëm, ta vrazhdë, të egër, pa pashpirt, ashtu dhe aq të vendosur, të prerë ku politika diktohej nga një vullneti i fo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.618Z

Amerika smbron kusarët!

Vargje nga Arben Duka   Arvizu o i bekuar, Me regjimin je rreshtuar, Mirë të gjitha o xhaxha, Po për Nanon si ta dha?!   Që ke shtuar dashurinë Me Saliun, gjithë e dinë, Tani do që me një hopa Nanon ta kërresh nga gropa?   Sala yt na batërdisi, Po na ha si lënde lisi, Ti d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama