Rezultate te kerkimit per termin: +Ameriks +Veriore

Total: 6
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.929Z

Shqiptarët do të udhëtojnë shumë shpejt pa viza drejt Bashkimit Europian

sht ky mesazhi i dhn sot n Dubrovnik t Kroacis ku po mbahet samiti i liderve t Europs dhe Ameriks Veriore, nga kryeministri francez Fransua Fijo. N deklaratn e tij t hapjes n samit, Fijo tha se antarsimi n Bashkimin Europian i vendeve t rajonit sht shum i rndsishm sikundr edhe procesi i lvizjes s li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.409Z

GNK: Të nisin sa më parë bisedimet Prishtinë-Beograd

Grupi Drejtues Ndrkombtar i Krizave i sugjeron BE-s dhe Shteteve t Bashkuara t Ameriks q t lehtsojn dialogun Grupi Ndrkombtar i Krizave i bn thirrje Kosovs dhe Serbis q me nj ndrmjetsim t nivelit t lart ndrkombtar, pas prezantimit t mendimit kshilldhns t Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis, t nisin sa m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.533Z

Nj mbrmje n Island

Kryeqyteti i Islands, Reykjavik sht i mbrthyer me pube, klube nat dhe bar-restorante q e bn at me nj atmosfer ahengu n dritat e zbehta t ditve dimrore. Njri nga kta sht Kaffibarinn me pronar frontman-in e grupit Blur, Damon Albar. Q t jet m mir pr vizitort t cilt dshirojn t shkojn t Damon, rritj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.842Z

Pavarsia e Kosovs dhe shtetet q i tremben vehtes

Zhvillimet m t prgjakshme gjat priudhs s shprbrjeve q ndodhn mbas Lufts s Ftoht u prjetuan n ish Republikn Fedarative t Jugosllavis.U shkputn nj e nga nj: Sllovenia,Kroacia,Maqedonia,Bosnje Hercegovina, Mali I Zi dhe s fundi Kosova ,t cilat u njohn si shetete t pavarura. Por pavarsin e Kosovs,e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.842Z

Kriza politike n Serbi dhe zgjedhjet e parakoheshme

N turin e dyt t zgjedhjeve presidenciale q u organizuan n Srbi n fillimin e muajit Shkurt rifitoi kandidati me prirje Perndimore ,Boris Tadic. Ai siguroi 50.5 % t votave, ndrsa kandidati radikal Tomislav Nikolic, i cili sht kundr integrimit n Bashkimin Europian e n NATO dhe mbron nevojn e thellim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.250Z

Fjalor i ashpër Prishtinë - Beograd

Paralajmrimi i negociatave dhe vendimi i GJND-s, ka ashprsuar retorikn mes t Prishtins dhe Beogradit. Nj gjuh m e ashpr kundr njri-tjetrit sht dgjuar n javn e fundit nga lider t Beogradit dhe t Prishtins. Derisa presidenti serb Boris Tadiq ka akuzuar ministrin kosovar t Punve t B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.625Z

SHBA: Lreni t qet pavarsin e Kosovs!

Delegacioni rus (Update) Lreni t qet pavarsin e Kosovs, sepse ajo sht vullnet i popullit dhe faktor stabiliteti n Ballkan, ka thn sot para Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis n Hag, prfaqsuesi i Shteteve t Bashkuara, Harold Koh. N nj fjalim q ishte mbrojtja m e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama