Rezultate te kerkimit per termin: +Analistt

Total: 67
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.386Z

SHBA, tregu i shtëpive është përfshirë nga kriza

Tregu i shtpive n Shtetet e Bashkuara sht prfshir nga ajo q ekspertt e cilsojn krizn m t thell n 10 vitet e fundit. Shitjet kan shnuar rnie t ndjeshme edhe pse ndrtimet vazhdojn. Pavarsisht uljes s taksave, analistt thon se fuqia blerse kan rn n mnyr t ndjeshme.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.413Z

Çupi: Kushti i kutive, dështimi i tryezës

Hapja e kutive, si kusht i vendosur nga kryetari i opozits pr tryezn e Presidentit nga analistt e politiks, shihet si nj arsye m shum q kjo tryez t prfundoj pa asnj zgjidhje konkrete. Pr publicistin njhersh botuesin Frrok upi, zgjidhja e vetme e ngrit parlamentar sht q deputett socialist t merrnin v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.152Z

Burke tashm nj pop-div

Talentja e X Factor, Alexandra Burke tashm mund t konsiderohet nj pop div gj q ka demantuar analistt e muziks t cilt kishin thn t kundrtn pr t. Kngtarja 21 vjeare po ashtu ka urdhruar dy gota shampanj, pr t festuar bereqetin e saj q i ka sjell ky vit. Fituesja e vitit t kaluar n X Factor po as

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.804Z

Analistët në "Opinion", marrëveshja PD-PS e vështirë

Analist dhe politikan kan zbrthyer pr rreth tre or, n stduion e emisionit "Opinion" t gazetarit Blendi Fevziu, gjithshka lidhet me tryezn e thirrur nga Presidenti i Republiks n 13 shkurt si nj prpjekje pr t tejkaluar ngrin politik. Analizat u prqendruan n kushtin kryesor t Partis Socialist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.852Z

Analistët: Hetim për zgjedhjet vetëm nga Prokuroria

Analistt politik e shohin organin e akuzs si t vetmin institucion q mund t ndrmarr nj hetim t thelluar dhe Kushtetuts pr zgjedhjet e 28 qershorit. Pr Artan Hoxhn, Drejtor i Institutit t Studimeve Bashkkohore, ngritja e nj komisioni hetimor parlamentar, pr tpunn e Prokuroris do t ishte jo vetem antik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.462Z

Greqia, gati të marrë këstin e dytë të kredisë

Greqia do t marr kstin e dyt t kredis 110 miliard euro dhn nga Fondi Monetar dhe Bashkimi Europian. Bhet fjal pr nj shum prej 9 miliard eurosh q do akordohet n muajin Shtator. N nj intervist pr agjencin e lajmeve Rojters, Pol Tomsen, zyrtar i lart n FMN tha se pas masave t kursimit, Papandreu duhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.457Z

Shkupi mirëpret ofertën serbe për ndërmjetësim në kontestin me Greqinë

Oferta e Presidentit t Serbis, Boris Tadi q t ndrmjetsoj n kontestin Maqedoni-Greqi sht e mirseardhur. Kshtu shprehen pr t prditshmen serbe “BLIC” nga kabineti i presidentit t Maqedonis, Gjorgje Ivanov  ndrkoh analistt jan skeptike. “Qndrimi i presidentit Ivanov n lidhje me of

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama