Rezultate te kerkimit per termin: +Analiza

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.187Z

ANALIZA EKONOMIKE E PROJEKTEVE

Si vlerë e shtuar në sektorin publik AULONA JONUZI * Analiza e kosto-përfitimeve (CBA), si pjesë e analizës ekonomike të projekteve, po merr rëndësi gjithmonë e më tepër në sektorin publik. Qëllimi i kësaj analize është të ofrojë një procedurë të vazhdueshme për vlerësimin e v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.919Z

Pishinat e Gjakovës pa analiza mikrobiologjike

Gjakovë, 12 gusht -  Asnjë nga 6 pishinat që janë në funksion në Komunën e Gjakovës nuk ka bërë analizat mikrobiologjike, ndonëse janë në fund të sezonit të punës. Kjo është bërë e ditur nga zyrtarë të Institutit të Shëndetit Publik të Gjakovës, i vetmi  që merret me kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.892Z

Analiza rogneriane dhe shqiptarët e mençur!

Nga Turjan Hysko   Në sallonet televizive të tejmbushura me led ëall, kamera HD, me kostume fort të shndritshme dhe ku vetëm shampanja dhe havjari mungonin, janë qarë hallet e shoqërisë shqiptare dhe është bërë parashikimi për këto zgjedhje! Të gjithë ne besuam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.330Z

Studimi, analiza e prostatës dëmton shëndetin

Studiuesit amerikanë dhe evropianë thonë se analiza kryesore që përdoret për zbulimin e kancerit të prostatës, mund të shkaktojë më shumë dëm sesa të ndihmojë. Siç njofton korrespondentja e “Zërit të Amerikës”, Julia Ritçi, nga Uashingtoni, studimet e reja kanë rinxitur deba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.885Z

Rreziku nga SIDA, analiza gjakut 3 muaj para

Sonila Isaku Dhuruesit me pagese do u nenshtrohen dy here analizave per sigurine e gjakut. Analiza e pare do te kryhet tre muaj perpara, kurse analiza e dyte vetem tri dite para se te behet dhurimi. Ky eshte vendimi qe ka marre Ministria e Shendetesise se bashku me Qendren Kombetare te Gjakut, per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.065Z

A HIN1, laborator ne Tirane per analiza

Kur numri i te prekurve nga gripi i derrave pritet te rritet, edhe Shqiperia do te kete laboratorin e saj ku do te analizohen mostrat qe merren nga qytetaret e dyshuar me virusin A H1N1. Deri me tani ne vendin tone jane prekur 44 persona nga gripi i derrit, raste te cilat jane konfirmuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.718Z

Analiza e frymes per diagnostikimin e kancerit ne mushkeri

Kanceri i mushkerive merr cdo vit 1 milione e 500  jete njerezish. Por nje grup shkencetaresh ne Kliniken Cleveland dhe Universitetin e Illinoit eshte duke punuar per te zhvilluar nje analize te re per diagnostikim dhe trajtim me te shpejte dhe te lehte te semundjes. Nese diagnostikimi i kancerit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama