Rezultate te kerkimit per termin: +Andrea +Pirlo

Total: 680
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.717Z

I pamposhturi Andrea Pirlo

Jo vetëm lojtar kyç te Juventusi kampion. Jo thjesht një mesfushor i pazëvendësueshëm në kombëtaren italiane. Jo rastësisht ndodhet gjithmonë në listën e ngushtë të pretendentëve për “Topin e Artë”. An

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.785Z

Andrea Pirlo në Liverpool?

Liverpooli është vënë në lëvizje për të gjetur një zëvendësues të Steven Gerrard, që gjatë verës, do të largohet nga Anfield Road. Dhe sipas medieve në Angli, mesfushori i Juventusit, Andrea Pirlo, mund të jet&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.285Z

Andrea Pirlo kritikon taktikën e Donadonit

Mesfushori i Italisë, Andrea Pirlo, ka kritikuar zgjedhjet taktike të trajnerit Roberto Donadoni në sfidën ku kampionët e botës u gjunjëzuan përballë "tulipanëve" të Van Basten. "Axurrët" ishin protagonistë të një pjese të parë të tmerrshme: të pasigurt në mbrojtje, të pafuqish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.737Z

Lamtumira e një gjeniu, Andrea Pirlo i jep fund karrierës

Lamtumirë kampion, një si ty do ti mungojë gjithmonë futbollit të luajtur. Me topin në këmbë ai ishte një gjeni por për fatin e keq ashtu si si shumë yjeve të futbollit edhe karrierës së tij i ka ardhur fundi. 5 minutat që luajti në sfidën Play-off të Major League Soccer mes New Yo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.333Z

Andrea Pirlo Milani kontakton elsin

Bisedimet Trajneri Alegri e ka lene jashte formacionit me justifikimin zyrtar se eshte i demtuar por se fundmi emri i Andrea Pirlos po lakohet mjaft per nje transferim te mundshem te Celsi. Kontrata e mesfushorit me Milanin skadon ne fund te sezonit dhe palet ende nuk po arrijne nje marreveshje te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.284Z

Juventusi fut në listë mesfushorin Andrea Pirlo

Mesfushori i Milanit, Andrea Pirlo, vazhdon të jetë në shënjestrën e Juventusit. Ekipi bardhezi është i gatshëm të ofrojë 3-4 milionë euro për organizatorin italian, të cilit i përfundon kontrata me Milanin në fund të këtij sezoni. Milan nuk është ulur ende në tryezën e bisedime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.717Z

Andrea Pirlo kthehet në çështje tek Juventusi

Juve tenton 35 herë golin, më mirë se në 5 kampionate të kontinentit Zëvendësimi në ndeshjen kundër Veronës ishte i katërti për Pirlon që paralajmëron një sezon jo të lehtë të mesfushorit tek Juventusi. Mesfushori i kombëtares italiane nuk e fshehu pakënaqësinë në momentin kur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama