Rezultate te kerkimit per termin: +Andrew +Russell

Total: 23
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.093Z

UNDP-ja mbështet ministritë për të implementuar MSA-në

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot përfaqësuesin e Programit të Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP), Andrew Russell, i cili është edhe koordinator i programeve për zhvillim të Kombeve të Bashkuara, me të cilin bisedoi për punën e UNDP-së në Kosovë q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.177Z

Ministri Shala takoi përfaqësuesin e UNDP-së për Kosovë

Në takimin e sotëm në mes të zëvendëskryeministri Kujtim Shala, njëherësh ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe përfaqësuesit dhe koordinatorit të UNDP-së në Kosovë, Andrew Russell, u bisedua për politikat dhe angazhimet konkrete në sektorin e rinisë, me theks të të rinj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.798Z

Çitaku e përfaqësuesi i UNDP diskutojnë projektet e përbashkëta

PRISHTINË- Ministrja e Integrimit Evropian, Vlora Çitaku dhe përfaqësuesi i Programit Zhvillimor të Kombeve të Bashkuara (United Nations Development Programme UNDP), me seli në Kosovë, Andrew Russell, diskutuan sot gjatë një takimi projektet e p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.495Z

U lansua projekti për zvogëlimin e rrezikut nga fatkeqësitë natyrore

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) dhe Agjencia e Japonisë për Bashkëpunim Ndërkombëtar (JICA) lansuan sot projektin e ri për zvogëlimin e rrezikut nga fatkeqësitë natyrore në Kosovë. Projekti është financuar nga Qeveria e Japonisë dhe do të implementohet nga UNDP-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.978Z

UNDP thekson rrugën e gjatë drejt prosperitetit në Kosovë

Përfaqësuesi i përhershëm i Programit të Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) dhe koordinator i OKB-së për zhvillim në Kosovë, Andrew Russell, me rastin e shënimit të 50-vjetorit të UNDP-së, ka deklaruar se lajmet e fundit nga Kosova kanë qenë të zymta, tensionet mes koalicion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.976Z

​Gjakova përfituese e projektit të antikorrupsion

Kryetarja e komunës Mimoza Kusari- Lila, me përfaqësuesin UNDP-is, Andrew Russell ka nënshkruar memorandumin për programin anti -korrupsion. Projekti në fjalë është mirëpritur nga e para e komunës Kusari-Lila, e cila ka thënë se &ldquo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.366Z

Marrëveshje mes Qeverisë dhe UNDP-së

Zëvendësministri i Drejtësisë, Daut Xhemajli, sot ka pritur në takim përfaqësuesin e UNDP-së në Kosovë, Andrew Russell, me të cilën ka nënshkruar marrëveshjen “Statment of Intent”, e cila ka për qëllim rritje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama