Rezultate te kerkimit per termin: +Anestezisti +Hoxhallari

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.986Z

Anestezisti Hoxhallari: Vajza kishte hemorragji

Procesi Matilda Petriti, vajza 17-vjeçare nga Pogradeci, kishte hemorragji në momentin kur u shtrua në qendrën spitalore “Nënë Tereza”. Kështu ka deklaruar para trupit gjykues mjeku anestezist pranë QSUT-së, Igli Zhilla, i cili ka asistuar së bashku me mjekun Xhevahir Hoxhalla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.989Z

Vdekja e Matilda Petritit, anestezisti mbron mjekun

16/04/2010 Vazhdon gjyqi për Xhevair Hoxhallarin TIRANË - Procesi gjyqësor në ngarkim të mjekut të ORL-së, i akuzuar për mjekim të pakujdesshëm me pasojë vdekjen e Matilda Petritit vijoi dje me marrjen në pyetje të dëshmitarëve të mbrojtjes. Anestezisti Igli Zhilla për rreth 30 min

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.453Z

Proces gjyqësor për mjekun Hoxhallari, akuzohet për “mjekim të pakujdesshëm”

Mjeku Xhevahir Hoxhallari vazhdon të jetë ende në një proces gjyqësor, pasi akuzohet për veprën penale të “mjekimit të pakujdesshëm”. Kjo solli vdekjen e 17-vjeçares nga Korça, Matilda Petriti. Adoleshentja ndërroi jetë më 29 prill të këtij viti, vetëm pak ditë pas operimit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.478Z

Korcë, 5-vjecari vdiq nga pickimi i gjarprit, akuzohen mjekët

KORCË- Jeta e një vogëlushi 5-vjecar nga fshati Leminoti i Korcës ka kushtuar vetëm 8 mijë lekë për tre mjekët e spitalit të Korcës. Policia e këtij qyteti i ndaloi tre bluzat e bardha. Me akuzën e mjekimit të pakujdesshëm, të 5-vjecarit Viktor Balliu i cili ishte pickuar nga gja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.501Z

Vdekja e 6-vjeçarit, tre të arrestuar

 KORÇE/ JORGJETA GJANÇIArrestohet mjeku dhe dy infermierët e Korçës, mjekimi i pakujdesshëm i të cilëve shkaktoi vdekjen e një fëmije 6 vjeç nga pickimi i gjarprit. Stafi i mjekëve dhe infermierëve që kanë qenë në gatishmëri ditën e diel, ku mbërriti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.831Z

Vdekja e bebes, 2 vjet burg mjekeve

Tirane- Vdekja e bebes 16 muajsh, dy mjeket rrezikojne 2 vjet burg. Dje prokurori i ceshtjes i ka kerkuar gjykatesit Arben Kostandini shpalljen fajtor dhe denimin me nga nje vit heqje lirie per dy mjeket Bensar Shuteriqi dhe Ramazan Isufi. Ne konkluzionet e tij perfundimtare, prokurori deklaroi fajt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.922Z

Vdekja e fëmijës, dëshmi kundër mjekëve

Një mjeke pediatre, kryeinfermierja e Pediatrisë së QSUT-së dhe babai i të miturit Orges Dardha ishin dëshmitarët e parë të procesit që po zhvillohet në Gjykatën e Tiranës në ngarkim të dy mjekëve të akuzuar si shkaktarë të tij. Fatos MahmutajKryeinfermierja K. Marku dhe mjek

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama