Rezultate te kerkimit per termin: +Angazhuar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.368Z

OSSH: Të angazhuar për rezultate të larta

Kompania OSSH deklaroi dje se është e angazhuar të përmirësojë menaxhimin e kompanisë, duke respektuar Kodin e Punës. Qëndrimi i kompanisë lidhet me planin e reformës te punonjësit, të cilët preken nga privatizimi. "Në marrëveshjet e privatizimit me qeverinë shqiptare, OSSH-ja ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.194Z

Thaçi: Të angazhuar për të ndihmuar pakicat

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se qeveria e Kosovës është e angazhuar për përmirësimin e situatë me pakicat. "Qeveria është seriozisht, sinqerisht dhe esencialisht e angazhuar në përmirësimin e pozitës së pakicave"theksoi Thaçi. Këto komente, Thaçi i ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.435Z

Zgjedhjet, policia e angazhuar për mbarëvajtjen

PRISHTINE- Policia në Kosovë thotë se ka ndërmarrë të gjitha masat e sigurisë që dita e zgjedhjeve të kalojë e qetë. Rreth 5 mijë policë do të jenë në detyrë më 15 nëntor për të siguruar mbarëvajtjen e procesit zgjedhor. Drejtori i Drejtorisë për Planifikim dhe Zhvillim në p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.144Z

Permbytjet MetaTe angazhuar per te perballuar demet

Qeveria eshte e angazhuar per te perballuar pasojat dhe demet nga permbytjet ne Shkoder. Keshtu eshte shprehur Zevendeskryeministri dhe njeheresh ministri i METE-s Ilir Meta ne nje konference te organizuar nga Dhoma e tregtise per permbytjet ne veri te vendit. Qeveria eshte e angazhuar per te perba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.411Z

Letërsia e angazhuar, jo vetëm për femrat

Shtëpia botuese Saras promovoi në ditën e dytë të Festivalit të Librit dhe Artit, romanin Fytyra e Simurgut me autor Gazmend Krasniqin/ Koncepti i letërsisë së angazhuar nuk duhet të jetë vetëm i femrave, tha ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro Skena letrare shqiptare pas viteve 90 tre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.401Z

Berisha: “Qeveria, e angazhuar për pavarësinë e institucioneve”

Autori i Lajmit: red.Gjatë mbledhjes së Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Kreu i mazhorancës, Berisha, u ndal edhe në debatin mbi pavarësinë e institucioneve në Shqipëri, duke theksuar se qeveria shqiptare mbetet thellësisht e angazhuar në këtë drejtim. “Dua të theksoj se q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.563Z

Integrimi, Gjosha: Të angazhuar për përmbushjen e 5 prioriteteve

Ministrja e integrimit Klajda Gjasha është shprehur sot se qeveria shqiptare është e angazhuar në përmbushjen e 5 prioriteteve kyçe të kërkuara nga Bashkimi Europian për integrimin e Shqipërisë. Duke folur në takimin e pestë të Komitetit të Stabilizim Asociimit, Ministrja Gjosha shpr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama