Rezultate te kerkimit per termin: +Angelus +Novus

Total: 18
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.085Z

“Angelus Novus” përfaqëson Shqipërinë

Çmimi letrar për romanin më të mirë të Ballkanit për v.2008 - Shqipërinë do ta përfaqësojë shkrimtari Bashkim Shehu me romanin e tij “Angelus Novus” - Fituesi për romanin më të mirë të Ballkanit do të shpallet në Shkup, më datën 5 tetor 2008. Shpallja e fitues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Angelus Novus prfaqson Shqiprin

mimi letrar pr romanin m t mir t Ballkanit pr v.2008 - Shqiprin do ta prfaqsoj shkrimtari Bashkim Shehu me romanin e tij Angelus Novus - Fituesi pr romanin m t mir t Ballkanit do t shpallet n Shkup, m datn 5 tetor 2008. Shpallja e fituesit pr romanin m t mir ballkanik pr vitin 2008 do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.051Z

"Angelus Novus”, romani i Bashkim Shehut botohet në Rumani

TIRANE- Romani i shkrimtarit Bashkim Shehu “Angelus Novus” është botuar edhe në Rumani i përkthyer në këtë gjuhë nga, Kopi Kyçyku. Në qendër të romanit është një personazh i gjithëpranishëm. Histor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.579Z

Nga romani Angelus Novus/Botohet në frëngjisht tregimi Gracka i shkrimtarit Bashkim Shehut

Një tregim brenda romanit "Angelus Novus" të Bashkim Shehut, përkthyer në frëngjisht nga Élisabeth Chabuel, botohet si libër më vete në Francë, me titullin "Le Piege" (Gracka) nga Shtëpia Botuese "Éditions Imprévues", e cila ka interes të veçantë për letërsinë shqipe. Është libr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.058Z

Bashkim Shehu botohet në Rumani

Romani “Angelus Novus” i Bashkim Shehut, përkthyer mjeshtërisht në rumanisht nga Kopi Kyçyku, me një paraqitje të prozatorit Istref Haxhillari, është botuar edhe në Rumani dhe i ofron lexuesit të rumanishtes të dhëna të mirëfillta nga skëterra diktatoriale shqiptare, ku autori ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.106Z

Bashkim Shehu përfaqëson Shqipërinë në Ballkanika

Një roman dinjitoz për veprën më të mirë letrare të rajonit për dy vitet e fundit Bashkim Shehu me romanin “Angelus Novus” është përfaqësuesi i Shqipërisë për çmimin ndërkombëtar letrar që jepet në rajon, “Ballkanika 2007” dhe që këtë vit ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.372Z

Ballkanika shkon në Serbi

Dje në Shkup u zhvillua ceremonia e ndarjes së çmimeve letrare “Ballkanika”. Bashkim Shehu me “Angekus Novus” renditet i dyti Një hamam ballkanik meritoi dje çmimin letrar ndërkombëtar “Ballkanika” 2007. Bëhet fjalë për veprën e Vladislav B

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama