Rezultate te kerkimit per termin: +Angleze

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.401Z

Federata angleze dënon Runin

30/12/2004  Pas shumë diskutimeve Federata Angleze e Futbollit ka marrë vendimin për të ndëshkuar sulmuesin e Mançester Junajtid, Uejni Runi si dhe lojtarin e Boltonit Tal Ben Haim. Ata që ta dy ishin përfshirë në një zënkë me njëri-tjetrin në fushën e blertë gjatë takimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.609Z

Testimi i gjuhes angleze

Kryeministri Berisha priti Zoubir Yazid, Drejtor i ETS Global Kompani shërbimi e testimit të gjuhës angleze në nivel botëror. Zoti Yazid vlerësoi mbështetjen që qeveria shqiptare i ka dhënë shtrirjes së përdorimit të gjuhës anglez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.381Z

Brexit nuk zhvlereson gjuhen angleze

brbrMe largimin e Britanise nga Bashkimi Europian kane nisur dhe  diskutimet per rolin e gjuhes angleze ne Europe dhe institucionet e saj Zyrtare te larte ne Parlamentin Europian kane hedhur idene e daljes anglishtes  si nje nga nga gjuhet zyrtare te BE Por pas Brexit a mund te jete anglishtj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.472Z

Gjyqtarët brazilianë mësojnë sharjet angleze

Gjyqtarët brazilianë, të cilët do të drejtojnë ndeshjen e Grupit B të Kampionatit botëror mes Anglisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës të shtunën, i janë nënshtruar një kursi për të mësuar sharjet në gjuhën angleze, njoftoi agjencia e lajmeve Reuters të enjten. Gjyqtari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.232Z

Mediat angleze: Pacolli presion Januzajt!

Adnan Januzaj ka udhëtuar me Manchester United në Dubai për tu stërvitur në motin e ngrohtë. Sipas mediave angleze, Januzaj pikërisht në Dubai do të marrë vendimin e të ardhmes së tij, për të luajtur me Kosovën ose jo. Madje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.863Z

Shqipja ne shkollat angleze

Një numër shqiptarësh profesionistë dhe të suksesshëm që punojnë nëpër institucionet financiare në Londër kanë marrë pjesë në gjysmë- maratonën e Londrës, mes mijëra pjesëmarrësve për t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.155Z

Surprizë angleze për Eto`o

Gjatë një konference për shtyp, sulmuesi i Interit ka deklaruar se po kontakton me Anzhi, por nuk ka përjashtuar mundësinë e një surprize angleze. “Tentativat me Aznhi vijojnë ende. Nuk është e thënë se do të largohem, por nuk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama