Rezultate te kerkimit per termin: +Anglia

Total: 5332
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.773Z

Zhgënjen Anglia

Njëra nga skuadrat pretendente për ta fituar Kampionatin botëror, Anglia ka zhgënjyer me paraqitjen e saj edhe në ndeshjen e dytë të Grupit C. Anglezët nuk arritën më shumë se një barazim përballë Algjerisë (0:0). Në pjesën e parë skuadra e Algjerisë ka luajtur një lojë të h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.027Z

Anglia si Chelsea

Frank Lampard beson se Anglia mund të përsëris heroizmin e Chelseas dhe triumfojë në Euro 2012. Mesfushori – i cili mungon për shkak të një lëndimi – thotë se ekipi i selektorit Roy Hodgson ngjan me atë të gjigantit londinez, edhe nga aspekti i futbollistëve të dëmtuar dhe s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.218Z

I mungon Anglia

Nga Express më 29 shtator 2011 në ora 08:33 Bukuroshes dhe modeles Rosie Huntington-Whiteley i mungon Anglia. Modelja dhe aktorja 24 vjeçare ka lindur në Plymouth të Anglisë jugperëndimore, kurse është rritur në Devon. Për momentin ajo jeton në Los Angeles me të dashurin Jason St

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.694Z

Anglia mposht Japoninë

Anglia ka arritur të shënojë fitore shumë të vështirë ndaj Japonisë, në miqësoren përgatitore para Botërorit të këtij viti në Afrikën e Jugut, me rezultat 2-1. Pas një harkimi të mirë në zonë nga Keisuke Honda, ishte Marcus Tulio Tanaka ai që u gjend mirë në zonë për të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.032Z

Franca – Anglia (18:00)

Franca kishte fituar në ndeshjen hapëse tetë vjet më parë kur këto dy skuadra ishin takuar në Portugali, dhe një gjë të tillë synon ta bëjë sërish duke pasur parasysh problemet me lëndime që i ka Anglia. Alou Diarra pritet ta zërë vendin e të lënduarit Yann M’Vila, ndërsa M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.415Z

Anglia shkatërron 4-0 Moldavinë

Moldavia nuk ishte kundërshtarë i denjë për Anglinë. Në takimin në Grupin H, Anglia ka mposhtur në Ëembley lehtësisht Moldavinë me rezultat 4-0. Anglia u paraqit në këtë takim pa Sturridge dhe Rooneyn të cilët nuk u grumbulluan fare, por kjo nuk ishte fare problem për Roy Hodgson. G

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.859Z

Lahm: Anglia na nënvlerësoi

Kapiteni i Gjermanisë, Philip Lahm, ka thënë se Anglia e ka nënvlerësuar Gjermaninë, ndërsa pikërisht për këtë sipas tij edhe u eliminua nga Botërori. "Ndoshta Anglia nuk ishte e përgatitur për ndeshjen aq sa do të duhej të ishte. Ndoshta ata na nënvlerësuan sepse lojtarët tanë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama