Rezultate te kerkimit per termin: +Angola

Total: 318
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.419Z

Angola: Njeriu 750 milionë dollarë

Si ndodhi që një kompani gjigante zvicerane e tregtimit të lëndëve të para përdori kompani fantazma për ta bërë një gjeneral të Angolës 750 milionë dollarë të pasur MICHAEL WEISS, Foreign Policy Regjimet revolucionare komuniste kanë një ves të çuditshëm të transformimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.820Z

Angola ndalon fenë islame

Autoritetet në Angolë kanë marrë masa të rrepta për ndalimin e Islamit, duke e konsideruar atë si një kult e jo si fe. Ministri i Kulturës së Angolës Rosa Cruz de Silva tha se sa i përket Islamit, procesi i “legalizimit” nuk &e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.823Z

Sekretarja Klinton sot në Angola

Sekretarja e Shtetit Hillari Klinton ndodhet sot në Angola për bisedime mbi energjinë dhe sigurinë e ushqimeve.      Sekretarja KlintonSekretarja Klinton është në plan të takohet me presidentin angolez Hoze Eduardo dos Santos, si dhe me me Ministrin e Jashtëm dhe atë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.535Z

Jose largohet nga Angola

Manuel Jose ka dhënë dorëheqje nga posti i selektorit të Angolës, pasi udhëhoqi ekipin nikoqir drejt çerekfinales në Kupën e Afrikës, muajin e kaluar. 63-vjeçari ka përmendur arsye personale për vendimin e tij të shkëputë kontratën njëvjeçare me Angolën, që nënshkroi në qersh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.825Z

Angola mbyll xhamitë, feja islame nxirret jashtë ligjit

Autoritetet në Angolë kanë marrë masa të rrepta për ndalimin e Islamit, duke e konsideruar atë si një kult e jo si fe. Ministri i Kulturës së Angolës Rosa Cruz de Silva tha se sa i përket islamit, procesi i legalizimit nuk është miratuar nga Ministria e Drejtësisë dhe të Drejtave t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.288Z

Shira ne Angola dhe Namibi, viktima

Jane rreth 400 mije persona qe kane mbetur te pastrehe per shkak te shirave te forte qe prej disa javesh bien ne Angola dhe Namibi, duke shkaktuar permbytje. Sipas agjencise se lajmeve “Misna”, deri tani numrohen dhjetra viktima, por bilanci eshte ende i pjesshem pasi shume pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.071Z

Scolari, e ardhmja tek Angola?

Luiz Felipe Scolari duket se e ka gjetur nje stol ku ta vazhdoje karrieren pas shkarkimit nga londinezet e Chelsea. Tekniku brazilian eshte afruar serish me pankinen e nje kombetareje, por kete here jo me prestigj aq te larte sa Portugalia. Behet fjale per afrikanet e Angolas. Prej disa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama