Rezultate te kerkimit per termin: +Ankaras

Total: 319
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.834Z

Kajro, Athina dhe Nikosia i kërkojnë Ankarasë ndërprerje të kërkimeve për gaz në Mesdhe

Kajro, Athina dhe Nikosia i kërkuan sot Ankarasë t’i japë fund eksplorimeve të saj për gjatë brigjeve të Qipros, që sipas presidentit qipriot janë provokime të rrezikshme për gjithë rajonin. Në një komunikatë të p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.844Z

Angela Merkel shpreson që negociatat Bruksel-Ankara do të vazhdojnë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka thënë se shpreson që negociatat mes Brukselit dhe Ankarasë do të vazhdojnë, pavarësisht klimës së tendosur ditët e fundit për shkak te tensioneve politike në Turqi. “Shpresoj të avancojm&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.112Z

Turqi, zbulohet ungjilli 1500-vjeçar

ANKARA- Në Zyrën e ruajtjes së provave materiale brenda gjykatës së Ankarasë është gjetur një ungjill 1500-vjeçar, raportojnë mediet turke. Ungjilli historik është shkruar në gjuhën arameike dhe me alfabetin siriani. Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.152Z

BE-ja kritikon Turqin

Ministrat e Jashtm t BE-s kan kritikuar Turqin, pr shkak t dshtimit t Ankaras q t vendos marrdhnie normale me Qipron dhe vendosn q t mbajn t frenuara prpjekjet e Ankaras pr antarsim n BE. Prderisa Turqia ju shmang sanksioneve shtes dhe shtetet e BE-s mirpritn prparimin, e arritura n fushn e shtjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.348Z

Basha në Turqi, merr mbështetje për disa projekte në Tiranë

TIRANË- Turqia do të mbështesë një sërë projektesh për zhvillimin e Tiranës. Kjo u bë e ditur gjatë vizitës që kryebashkiaku Basha zhvilloi në kryeqytetin e Turqisë, Ankara dhe në Stamboll me ftesë të kryebashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Irani thirrje Turqis: Mos marshoni n Irak

Irani i bri thirrje Turqis q t heq dor nga marshimi i trupave n Irakun verior. Gjat nj takimi me Ministrin e Jashtm turk Ali Babaxhan, Presidenti iranian Mahmud Ahmadinexhad krkoi nga qeveria e Ankaras q t zhvilloj negociata pr zgjidhjen e konfliktit me Partin Puntore Kurde. Ahmadinexhadi krkoi dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.231Z

"Rama ka marre dritën jeshile nga SHBAdhe BE për deklaratat për bashkim kombëtar"

Në një shkrim ku parashikon zhvillime të rëndësishme të politikës rajonale në vitin 2015 gazeta greke “Imerisia” merr në analizë përpjekjet diplomatike të Tiranës dhe Ankarasë për të nxitur njohjen e Kosov&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama