Rezultate te kerkimit per termin: +Antonio +Konte

Total: 363
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.321Z

Antonio Konte, te Roma pas Euro 2016

Plani Antonio Konte është gati t’i japë lamtumirën përfaqësueses italiane të futbollit pas përfundimit të Euro 2016, për të marrë drejtimin e një skuadre në Serinë A. Për trajnerin që shpalli për tri vite radhazi Juventusin kampion para se të merrte drejtimin e “të ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.670Z

Antonio Konte do Shqipërinë

• Një ish-nxënës i Trapatonit dhe i Lipit kërkon përfaqësuesen shqiptare. Antonio Konte, ish-mesfushor i Juventusit dhe i Italisë është një nga pretendentët kryesorë për t'u ulur në stolin kuqezi.Jetmir Halilaj Gjatë orëve të fundit, menaxherët e tij kanë fituar te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.453Z

Antonio Konte, 100 ndeshje në Serinë A

Trajneri i suksesshëm i Juventusit, drejt thyerjes së rekordeve të të famshmit Karkano Kur Antonio Konte trokiti me ndrojtje në maj të vitit 2011 në dyert e Juventusit duhet të kenë qenë fare të paktë ata që parashikuan me saktësi atë që do të ndodhte më pas. Hyri si pa u ndier dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.720Z

10 rregullat e rreshter Antonio Konte

Receta e trajnerit bardhezi për fitimin e kampionatit të tretë Gazzetta dello Sport ka publikuar dhjetë rregullat e pashkruara të Antonio Kontes. Rregulla të cilat asnjëri nuk duhet ti kundërshtojë dhe që të gjithë duhet ti ndjekin. Janë këto rregulla receta fituese e Juventusit. &nbs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.570Z

Antonio Konte barazon Fabio Kapelon

Antonio Konte ka 68 fitore në 106 ndeshje deri tani në stolin e Juventusit. Trajneri bardhezi ka barazuar një legjendë të profesionit, Fabio Kapelon që kishte arritur po 68 fitore në 105 ndeshjet në detyrë. Konte, madje ka më shumë pikë ses

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.787Z

Antonio Konte arrin akordin me Juventusin

Antonio Konte do të vazhdojë të jetë trajner i Juventusit. Në të vërtetë nuk ka qenë kaq e lehtë kjo gjë, pasi janë dashur 3 orë mbledhje me pjesëmarrje të vetë trajnerit me drejtuesin Bepe Marota për ta bindur t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.217Z

Replikat Konte-Kapelo, Moxhi: Antonio gaboi

Një kritikë e Fabio Kapelo-s për metodat dhe sjelljet e trajnerit Antonio Konte me futbollistët e tij, ka ndezur një debat të gjerë në futbollin italian, ku tashmë janë përfshirë edhe aktorë të tjerë të këtij sporti. Kapelo kritikoi Konten pas takimit Verona-Juventus, të javës së

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama