Rezultate te kerkimit per termin: +Antonio +Milloshoski

Total: 312
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.455Z

Emri, Milloshoski nxit referendumin

Ministri i Jashtem maqedonas, Antonio Milloshoski ne emer te qeverise ka paralajmeruar mbajtjen e nje referendumi per zgjidhjen e ceshtjes se emrit. Milloshoski ka deklaruar se cdo kompromis per ceshtjen ne fjale duhet te verifikohet permes nje referendumi gjithepopullor, ku qytetaret t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.380Z

Milloshoski: Maqedonia mbështet integritetin e Kosovës

PRISHTINE-Ministri i jashtëm i Maqedonisë ka deklaruar se vendi i tij mbështet integritetin territorial të Kosovës dhe do t’i ndihmojë në procesin e liberalizimit të vizave.Këto komente Milloshoski i bëri gjatë takimit në Prishtinë me homologun e tij kosovar Skënder Hyseni.Millos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.336Z

Milloshoski: Greqia të ndryshojë qëndrim

Ministri i Jashtëm maqedonas, Antonio Milloshoski ka deklaruar se Greqia duhet të ndryshoje qëndrimin e saj ndaj Maqedonisë dhe Kosovës. Milloshoski është shprehur se, nëse Athina e dëshiron vërtetë anëtarësimin e Ballkanit në BE, atëherë duhet të heqë dorë nga penges

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.459Z

Ministri i Jashtëm maqedonas Milloshoski nesër vizitë në Tiranë

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Antonio Milloshoski nesër vjen për një vizitë zyrtare në Tiranë me ftesë të Ministrit të Jashtëm shqiptar, Ilir Meta, në kuadër të nismave të tij për bashkëpunim të intensifikuar rajonal. Shefi i diplomacisë Antonio Milloshoski do të takohet edh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.495Z

Maqedonia Milloshoski kritikon NATO-n

Ministri i Jashtem maqedonas Antonio Milloshoski i ka terhequr vemendjen Aleances se Atlantikut te Veriut per lenien jashte te Maqedonise per shkak te kontestit te emrit me Greqine. Nuk eshte parimore qe per shkak te ceshtjes se emrit Maqedonise ti lejohet te ruaje kampin e NATO-s dhe nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.330Z

Maqedoni/ Milloshoski: Greqia të ndryshojë qëndrim

Ministri i Jashtëm maqedonas, Antonio Milloshoski ka deklaruar se Greqia duhet të ndryshoje qëndrimin e saj ndaj Maqedonisë dhe Kosovës. Milloshoski është shprehur se, nëse Athina e dëshiron vërtetë anëtarësimin e Ballkanit në BE, atëherë duhet të heqë dorë nga pengesat që ngre.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.623Z

Milloshoski: Kosova, partner i rendesishem

Ministri i Jashtem maqedonas, Antonio Milloshoski ka deklaruar se Kosova si nje realitet i ri perben nje faktor stabiliteti ne rajon. Milloshoski eshte shprehur se per Maqedonine, Kosova eshte nje partner i rendesishem ne shume aspekte qe kerkojne nje bashkepunim te mire dypalesh. &ldqu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama