Rezultate te kerkimit per termin: +Aplikantt

Total: 5
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.440Z

12 bursa për në Poloni

Ministria polake e Arsimit ka ofruar 12 t drejta studimi pr studime universitare dhe pasuniversitare n universitetet publike t Polonis, pr vitin akademik 2010-2011, sipas njoftimit t shprndar dje pr mediat nga Ministria e Arsimit dhe e Shkencs. “T interesuarit pr kto t drejta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.864Z

90 bursa për studime pasuniversitare në Greqi

Ambasada greke n Tiran njoftoi dje se Fondacioni Shtetror Grek i Bursave (IKY) ofron 90 bursa pr studime pasuniversitare pr shtetas t huaj t vendeve t Ballkanit, Evrops Qendrore dhe Lindore, Azis, Afriks, si dhe t Ameriks Latine (me kombsi greke ose jo), pr vitin akademik 2010-20

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Nisin regjistrimet pr Master

Tiran (start) Kan nisur sot regjistrimet pr programin e ciklit t dyt t regjistrimeve dhe Manster t nivelit t par, regjistrime t cilat do t prfundojn me 27 tetor. Aplikantt, n baz t nj udhzimi t Ministris s Arsimit, duhet t dorzojn dosjen individuale, me nj fotokopje t noterizuar t diploms s ciklit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.401Z

Lotaria amerikane 2014, njoftimi i rëndësishëm: Vizat lëshohen deri më 30 shtator

Ambasada amerikane përcjell një njoftim të rëndësishëm për të gjithë të përzgjedhurit e Programit të Vizave të Lotarisë DV-2014. Ambasada njofton se të përzgjedhurve për Programin e Shumëllojshmërisë DV-2014 u bëhet me dije se afati i fundit i lshimit t vizs është data 30 shta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.360Z

AKKP nis pranimin e kërkesave për kompensimin e ishpronarëve

Nga dita e hn, Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit t Pronave do t nis procesin e pranimit t krkesave pr t gjith ata pronar, q do t prfitojn nga fondi i kompensimit n vler pr pasurit e paluajtshme q preken nga ndrtimet informale. Sipas drejtorit t ksaj Agjencie Elvis Cefa, procesi i pranimit t krkesav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.503Z

Fituesit e Lotarisë Amerikane, ja dokumentet që kërkohen para intervistës

Procedurat e plota/Nga garancia financiare, vizitat mjekësore deri dokumentet e shkollës Ambasada Amerikane ka publikuar listën e dokumenteve dhe gjithë procedurën që duhet ndjekur për fituesit e Lotarisë Amerikane. Nga intervista, te garancia financiare, vizitat mjekësore,dokumentet e shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.169Z

Dokumentet dhe procedurat për njësimin e diplomave

Çfarë duhet të paraqitet në MASH Ministria e Arsimit dhe e Shkencs ka publikuar procedurn e njohjes s diplomave bachelor dhe master t lshuara nga nj institucion i huaj i arsimit t lart. N kt mnyr, t gjith t diplomuarit q kan kryer studimet universitare n nj universitet joshqip

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama