Rezultate te kerkimit per termin: +Aplikanti

Total: 587
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.765Z

Lotaria amerikane, nisin aplikimet për DV - 2013

TIRANE- Nga ora 18:00 e pasdites së të martës, ( 4 tetor) nis aplikimi i Lotarisë Amerikane (Viza e Shumëllojshmërisë - DV) dhe përfundon në orën 18:00 të datës 5 Nëntor 2011.Ambasada amerikan informoi pak ditë më parë se nuk ka asnjë tarifë për t’u regjistruar për lotarin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.717Z

10 gabimet më qesharake të CV-ve të dërguara

Mos gënjeni në CV-në tuaj dhe përpiquni të mos bëni gabime. Pavarësisht se disa persona nuk kanë një CV të mirë dhe nuk kanë punuar shumë, ata bëjnë ndonjëherë edhe gabime qesharake dhe për më tepër përpiqen t'i fshehin gafat me gënjeshtra të guximshme. Faqja online CareerBui

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.656Z

Nis nesër aplikimi për lotarinë amerikane

03/10/2011  Rregullat e plota Çelen nesër aplikimet për lotarinë amerikane 2013. Kandidatët e interesuar duhet ti drejtohen faqes zyrtare të internetit ww.dvlottery.state.gov për të shkarkuar formularin e aplikimit online, duke nisur nga ora 18.00, ditës së nesërme, për të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.687Z

Nisin sot aplikimet për lotarin amerikane, kriteret kualifikuese

Ashtu siç ishte parashikuar sot nga ora 18: 00 e pasdites nis aplikimi i Lotarisë Amerikane (Viza e Shumëllojshmërisë – DV). Aplikimet do të përfundojnë në orën 18:00 të datës 5 Nëntor 2011. Ashti si dhe vitet e mëparshme në Lotarinë amerikane nuk ka asnjë tarifë për t`u reg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.225Z

Lotaria Amerikane, aplikimet nga 4 tetori deri më 5 nëntor

Javën që vjen do të nisin aplikimet e reja për Lotarinë Amerikane. Ambasada e SHBA në Tiranë bëri dje me dije afatet dhe procedurat. Periudha e aplikimit për Lotarinë Amerikane (Viza e Shumëllojshmërisë – DV) fillon më datë 4 tetor 2011, ora 18:00, dhe përfundon në orën 18:00

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.327Z

Llotaria Amerikane DV-2014, gjithcka duhet te dini

Periudha e aplikimit per Llotarine Amerikane (Viza e Shumellojshmerise - DV) fillon sot me date 2 Tetor 2012, ora 18:00, ora lokale e Shqiperise dhe perfundon ne oren 18:00 te dates 3 Nentor 2012. Nuk ka asnje tarife per t'u regjistruar per llotarine. Tarifa e vizes paguhet diten e intervistes ne Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.033Z

Si të aplikoni për emigrim në Kanada

Kanadaja është një nga vendet me më shumë kërkesë për emigrantë, por emigrimi legal në të është si pasojë e një sistemi mjaft kompleks pikësh. Pyetësori në total ka 100 pikë dhe aplikanti për të emigruar apo për të marrë një vizë duhet të grumbullojë të paktën 67 pikë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama