Rezultate te kerkimit per termin: +Aplikimit

Total: 8105
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.711Z

Kartat, shtyhet afati i aplikimit

Qeveria shtyu edhe tri dite te tjera afatin e aplikimit per karta per personat qe duan te votojne dhe nuk kane pasaporta. Afati skadonte sot, por duke pare se ka ende shume persona qe nuk kane aplikuar, afati u shty deri ne daten 18 qershor.“Jane 1.000.632 shtetasit qe kane aplikua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.339Z

Pasaportat biometrike, bllokohet procesi i aplikimit

Procesi i aplikimit për pasaporta biometrike është ndërprerë në disa njësi bashkiake në kryeqytet. Një moskoordinim mes komisariatit të policisë dhe zyrave të aplikimit ka bërë që qytetarët të mos kenë formularin e policisë dhe të mos bëjnë dot as aplikimin. Shumë qytetarë, t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.707Z

Leternjoftimet, neser fillon procesi i aplikimit

Nje dite perpara nisjes se aplikimit per pajisjen e shtetasve me leternjoftimet e reja Ministria e Brendshme dhe kompania “Sagem” kane perfunduar hapin e pare te rendesishem, gjetjen e vendeve te aplikimit dhe pajisjen e tyre me te gjitha mjetet elektronike te nevojshme per aplikimin.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.479Z

Pasaportat biometrike, zgjaten oraret e aplikimit

Fluksi në rritje i aplikimeve nga emigrantët për pasaportat biometrike detyron Ministrinë e Brendshme të tejkalojë orarin zyrtar të punës në zyrat e aplikimit të dokumenteve të identitetit. Ministria e Brendshme vendos të lërë të hapura për 11 orë në ditë zyrat për aplikimin e pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.605Z

Pasaportat biometrike, zgjatet orari i aplikimit

Ministria e Brendshme ka zgjatur orarin ne zyrat e aplikimit per pasaporta biometrike nga ora 8 e mengjesit deri ne oren 18 te mbremjes. Gjate nje deklarate per shtyp zedhenesi Fatmir Konja tha se, sherbimi per qytetaret do te ofrohet edhe ne daten 31 Dhjetor dhe pushim do te jete vetem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.273Z

PS:Procesi i aplikimit për letërnjoftimet,po deformohet

PS ka hedhur poshtë deklaratat e zëvendës ministrit të Brendshëm, Ferdinand Poni se zyrat e aplikimit po shtriheshin në gjithë vendin, duke deklaruar se procesi i aplikimit për letërnjoftime po deformohet. Sipas Sekretarit për Çështjet Ligjore në PS, Damian Gjiknuri deklaroi se pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.403Z

Pasaportat biometrike, ndryshon forma e aplikimit

Policia do të verifikojë fotografinë, vendbanimin, adresën dhe numrin e telefonit para aplikimit. Paraqitja në zyrat e ALEAT me formular me foto nga rajoni i lagjes Në momentin e paraqitjes në rajonin e policisë, personi që aplikon për pasaportë duhet të ketë me vete një fotografi port

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama