Rezultate te kerkimit per termin: +Apple

Total: 1723
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.836Z

Apple me detaje të reja për Apple Watch

Apple ka publikuar detaje të reja në lidhje me Apple Watch. Kjo orë do të punojë me iPhone-in dhe poashtu është lansuar një aplikacion të cilin mund ta shkarkoni në App store, por ky aplikacion punon vetëm në iOS 8.2. Kjo orë vie në treg me 3 lloje të saj : Apple watch sport, apple w

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.457Z

Loja e Apple

Apple është kompania që e ndryshoi tregun e telefonisë mobile. Sot shumë kompani përpiqen që të zënë dhe ta tejkalojnë hapin e Apple. Apple është një kompani që mund ta dëshirojmë ose urrejmë. Ka shumë pak dallime në këtë mes. Një gjë që ja kemi borxh Apple është se duhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.862Z

Dënohet Apple!

Apple detyrohet të paguaj 625 milionë dollarë dëme pasi humbi rastin e madh për patentë.Kompani Apple u dënua për përdorimin e paligjshëm të patentës së sigurisë të kompanisë VirnetX në aplikacionet e saj FaceTime, iMessage dhe programe të tjera, raporton CNN. Gjykata tha se shkel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.178Z

Kryeson Apple

Nga Express më 09 maj 2011 në ora 21:39 Sipas të dhënave më të reja të analistëve, prezantimi i kompjuterit tabletë, vitin e kaluar, ka bërë që Apple të kryesojë listën e markave më të vlefshme në botë. Kompania Milward Brown prezanton tradicionalisht listën e markave më të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.551Z

Apple mbetet pa Jobs

Edhe pa Steve Jobs’in në krye, Apple Inc duhet t’i bindë investitorët dhe konsumatorët se nuk ka nevojë për forcën që qëndron prapa iMac, iPod, iPhone dhe iPad për avancimin e mëtutjeshëm të kompanisë, në formë të hiteve të ardhshme teknologjike. Nga Express më 26 gus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.701Z

Samsung parakalon Apple

Samsung Electronics, kompania më e madhe për hardisqe dhe telefona të zgjuar pritet të bëjë publike të premten bilancin e tre mujorit të funtit të vitit 2011. Samsung ka arritur fitime rekord nga shitja e telefonave të zgjuar dhe pritet që ajo të jetë kompania numër 1 sa i takon teknol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.602Z

Apple dhe FBI

Drejtori ekzekutiv i kompanisë "Apple" Tim Cook, ju drejtua sot klientëve me një letër të hapur ku thotë se kërkesa e qeverisë amerikane që Apple të krijojë një program për të çbllokuar iPhonët do të ketë pasoja të frikshme. Kërkesa në fjalë është për telefonin që i përki

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama