Rezultate te kerkimit per termin: +Arb

Total: 1615
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.168Z

Arbër Zeka sulmon Flori Mumajesin

“Sa shumë që ka përparu Flori Mumajesi, tash po kompozon edhe këngë për sllavë. Urime Flori, besoj që je mjaft i kërkuar në trevat tona dhe të mjaftojnë lekët për një jetë luksoze... E çuditshme të puno

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.834Z

Ja çfarë simbolizon valljatipike e popullsisë arbëreshe

“Vallja” është një kërcim me motive popullore, ritmike që shoqërohet nga një kor duke kënduar një këngë të vjetër tradicionale arbëreshe, me origjinë ballkanike.Vallja popullore arbëreshe gjatë vite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.640Z

Homazhe pranë varrit të Arbën Xhaferrit

Një delegacion i Partisë Demokratike Shqiptare, i kryesuar nga kryetari i saj, Menduh Thaçi, ka bërë homazhe pranë varrit të ish-kryetarit të PDSH-së, Arbën Xhaferi, me rastin e ditëlindjes së tij sot, më 24 janar. “Sot ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.594Z

Ja me kë u puth Arbëri

Filloi të qarkullojë me të madhe një fotografi ku shihet Arbër Zeka fituesi i edicionit të kaluar të ‘Big Brother’ duke u puthur me një vajzë simpatike. Vajza në foto, rezulton të jetë producentja e “Miss Diaspora Alban

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.161Z

Aksident në Arbëri (Foto)

 Para pak castesh një aksident trafiku ka ndodhur në lagjen Arbëria. SSSASS Sipas pamjeve në aksident është përfshirë një motciklist, një veturë dhe një kamion. /Indeksonline/AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; SSSAA

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.887Z

Shuhet Arbër Xhaferri, mesazhe ngushëllimi nga Shqipëria

TIRANË- Ish-kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare dhe kryetar i kuvendit të përgjithshëm të PDSH-së, Arbër Xhaferri vdiq sot, pas një sëmundje të rëndë, në klinikën e neurologjisë të Spitalit të Shkupit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.094Z

Shqipja pasurohet me fjalorine arbëreshëve të Zarës

TIRANE - Tentativat e shumta për të dalë në dritë një fjalor i arbëreshëve të Zarës ka kërkuar shumë mund dhe sakrifica. Ka qenë kontributi i Unionit mbarëshqiptar “Vëllazërimi ynë” me seli në Tetov

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama