Rezultate te kerkimit per termin: +Arben +Duka

Total: 685
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.664Z

Eh, mor Arben Duka!

  Replikë në vargje nga Arjan Çani   Eh, mor Arben Duka, si je katandisur, nisur kishe ndryshe, ndryshe ke bitisur!   Eh, mor Arben Duka, pijetar i vjetër, kur bëheshe tapë ishte kohë tjetër!   Të kish lezet pija shtrir ashtu përtokë, kur të binte hija e pemëve mbi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.418Z

Poeti Arben Duka shpallet"Qytetar Nderi i Gjirokastrës"

GJIROKASTER- Poeti i mirënjohur Arben Duka është shpallur "Qytetar Nderi i Gjirokastrës". Për poetin Arben Duka, votoi unanimisht Këshilli Bashkiak i Gjirokastrës. Nga gushti i vitit 2013, poeti Arben Duka është pjesë e gazetës “Shqiptarja.com”, ku çdo ditë publikohen vargj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.514Z

Letra, Arben Duka i shkruan Aneta Ramës

Një ditë më parë, Arben Duka shkruante me ironi në gazetën Dita, se Rama duhet tiu heqë dekoratat edhe Kristaq Ramës dhe Gramoz Ruçit. Por, kjo duket se ka shqetësuar Aneta Ramën, e cila, sipas Dukës, i ka kërkuar atij që të kërkojë ndjesë për shkrimin e djeshëm. Për këtë a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.539Z

Arben Duka: Sali Berisha ka dashur të më eleminojë fizikisht

Një ditë pasi bëri një letër për Aneta Ramën, Arben Duka ka replikuar me Sali Berishën, që reagoi pas letrës së tij. Duka thotë në një shkrim, se nuk ka nevojë për mbrojtjen e Berishës, pasi ai ka dashur ta eleminojë fizikisht. Vërtetë që Sali Berisha nuk më ka marrë në te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.735Z

Arben Duka shpallet kulak i Festivalit të 50 të në TVSH

Share Arben Duka, autori më i njohur i teksteve në Festivalet e RTVSH, duket se është shpallur kulak nga drejtuesit e RTVSH për shkak të publicistikës së tij opozitare dhe vargjeve të famshëm satirike kundër disa figurinave të pushtetit. Tendenca e qartë për t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.994Z

Arben Duka kërcënohet ngaekstremistë grekë për një libër të tij

Të tjera rreth shkrimit DUKA:S'jam Anti-grek, por Anti-fashist VIDEO Poeti dhe publicisti i njohur, por dhe shumë aktiv në të përditshmen Shqiptarja.com, Arben Duka është shpallur “non grata” në Gre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.861Z

Poeti Arben Duka nderohet metitullin 'Qytetar Nderi i Gjirokastrës'

Të tjera rreth shkrimit Arben Duka, i mposhtur nga Mona Liza "Si Mona Liza", promovimi i librit të Arben Dukës është shoqëruar me dhënien e titullit "Qytetar Nderi i Gjirokastrës". Një ceremoni e bukur është zhv

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama