Rezultate te kerkimit per termin: +Ardian +Mullahi

Total: 86
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.946Z

Gerdeci mbrojtja e te akuzuarve

Në seancën e radhës ndaj 29 të pandehurve për tragjedinë e Gërdecit u mbrojt ish-sekretari i Ministrisë së Mborjtjes, Ardian Mullahi, nën akuzë për shpërdorim detyre. Dy avokatët mbrojtës të tij, Vladimir Meci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.235Z

Fakset e ortakut të Delijorgjit për ministrinë: Dua Gërdecin

Ortaku i Mihal Delijorgjit, në aktivitetin e çmontimit të predhave në Gërdec, ka pasur komunikim të drejtpërdrejtë me ish-sekretarin e Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes Ardian Mullahi. Trazhgim SokolajTri fakse të dërguara nga Patrick Henry III, përfaqësues i kompanisë a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.207Z

Tragjedia e Gërdecit, familjarët kallëzim penal ndaj Mediut

Familjarët e viktimave të tragjedisë së 15 marsit 2008 në Gërdec kanë depozituar një tjetër kallëzim penal në Prokurorinë e Përgjithshme ndaj ish-ministrit të Mbrojtjes, Fatmir Mediu, aktualisht deputet dhe ministër Mjedisi. Kallëzimi penal është i firmosur nga 21 përfaqësues të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.400Z

Gërdeci, përfundon gjykimi

Nga gjyqi i Gërdecit Gjykimi i shumëpërfolur ndaj të akuzuarve si përgjegjës për tragjedinë e Gërdecit, i nisur në korrik të vitit 2009, në Gjykatën e Tiranës, ka hyrë në fazën përfundimtare.Treshja gjyqësore që po shqyrton këtë dosje, pas afro 180 seancash, mbylli dje shqyrtim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.945Z

“Gërdeci”, shtyhet seanca e radhës, mungonte një avokat

Avokati i ish-shefit të Shtabit të Përgjithshëm të FA, Luan Hoxha mungoi dhe për këtë arsye trupi gjykues i ceshtjes "Gerdeci" kërkoi zëvëndësimin e tij. Por, avokati i ri kërkoi të njihet më gjerësisht me dosjen TIRANE-Seanca e radhës për cështjen më të bujshme në vend, &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.338Z

Mëkati i shpërthimit të korruptuar në Gërdec

29/10/2009  Nis gjyqi më i rëndësishëm i vitit. Prokuroria: Tragjedia si pasojë e “gabimit njerëzor” Lexohet kërkesa prej 140 faqesh, do të pyeten në seanca rreth 100 dëshmitarë TIRANË- Tragjedia e Gërdecit është gabim njerëzor. Ky ka qenë konkluzioni i nxjerrë dje ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.445Z

Delijorgji, refuzon gjykimin e shkurtuar

Tirane- Mihal Delijorgji, ish-administratori i fabrikes se demontimit te armeve ne "Gerdec", ka refuzuar dje gjykimin e shkurtuar. Refuzimi eshte bere edhe nga ana e te pandehurit Dritan Minxholli dhe Lavdi Shatro. I vetmi qe ka pranuar gjykimin ashtu sic jane aktet e paraqitura nga Prokuroria e Tir

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama