Rezultate te kerkimit per termin: +Argumentet

Total: 6351
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.721Z

Pavarësia, Kosova dorëzon argumentet

Republika e Kosovës ka dorëzuar në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë deklaratën e argumenteve për pavarësinë e shpallur para më shumë se një viti, më 17 shkurt 2008. Dokumenti në fjalë përmban rreth 200 faqe. "Republika e Kosovës, saktësisht në orën 11:00 të dit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.599Z

Argumentet shkencore pro Kosovës në GJND

Për dhjetë ditë radhazi Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë në Hagë zhvilloi seancën dëgjimore rreth aktit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës. Në këtë seancë të 15 anëtarët e kësaj gjykate dëgjuan argumentet pro dhe kundër pavarësisë të parashtruara nga autoritetet ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.620Z

GJND, SHBA dhe Rusia paraqesin argumentet për Kosovën

Shtetet e Bashkuara janë aleati më i rëndësishëm i Kosovës, dhe argumentet e tyre pro pavarësisë së saj paraqesin një interes të veçantë. Ndërsa Rusia qëndron në krahun tjetër, duke dalë kundër ligjshmërisë së pavarësisë.Po sot, në GJND do të paraqesin argumentet e tyre Fin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.093Z

Veller: Në GJND, argumentet në favor të Kosovës

Prishtinë -Profesori i njohur i së drejtës dhe marrëdhënieve ndërkombëtare në Universitetin e Kembrixhit, Mark Veller (Marc Weller), i cili ishte këshilltar i delegacionit të Kosovës në Rambuje dhe në negociatat e Vjenës për statusin, beson se në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.744Z

Zhbogar: Dhuna nuk duhet t’i zëvendësoj argumentet

Zhbogar në një intervistë në RTK e ka cilësuar edhe si sulm gjuajtën me vezë nga kryeministrit në seancën e kaluar. Sipas tij, dhuna nuk duhet t'i zëvendësoj argumentet kur ato mungojnë. Po ashtu, ai ka thënë se Kosova mund të mbajë zgjedhje çdo muaj, por kjo nuk është e nevojshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.716Z

Hagë, shtetet dorëzojnë argumentet për pavarësinë e Kosovës

 Haga ka nisur mbledhjen e dokumenteve për argumentimin rreth ligjshmërisë së pavarësisë së Kosovës, pas padisë së Serbisë se, shpallja e pavarësisë shkel ligjet ndërkombëtare. Përfaqësuesi i Kosovës në procesin e Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë, Michael Uood, i ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.568Z

Kosova dorëzon në Gjykatën e Drejtësisë, argumentet për pavarësinë

Prishtinë, 18 korrik, NOA - Dje ishte data e fundit kur autoritetet kosovare duhet të dorëzonin në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë, në Hagë, deklaratën e dytë me argumentet për pavarësinë e shpallur me 17 shkurt 2008. Dokumenti 160 faqesh siguron të gjitha faktet e nevojsh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama