Rezultate te kerkimit per termin: +Argumenti

Total: 3361
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.957Z

Argumenti i Gjykatës Kushtetuese: Pse u pezullua Vetting-u

Gjykata Kushtetuese vendosi sot të pezullonte ligjin e Vetting-ut dhe dërgimin e tij në Komisionin e Venecias. Ja si e argumenton Kushtetuesja këtë vendim: Mbledhja e Gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Shqipërisë, sot me daten 25.10.2016 në çështjen me: Kërkues:

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.021Z

Braçe: Argumenti i Fullanit se sistemi funksionon, por gaboi njeriu, nuk qendron

Komisioni i Ekonomisë e cilëson si të pamjaftueshëm argumentin e guvernatorit Ardian Fullanit, se në vjedhjen e Bankës së Shqipërisë sistemi funksioni, por gaboi njeriu. Sipas deputetit socialist, Erion Braçe, që është edhe kreu i Komisionit të Ekonomisë,  zinxhiri kontrollues i B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.474Z

Kosova...! - Argumenti i Rusisë në Gjeorgji

"Christian Science Monitor" Me njohjen e dy republikave separatiste të Gjeorgjisë nga ana e Rusisë, Moska gradualisht është duke hyrë në një front tjetër, atë të definimit të argumenteve të saj ligjore përpara syve të botës. Një prej çështjeve kryesore në këtë betejë ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.163Z

NATO, parulla dhe argumenti

Që nga 3 prilli i këtij viti, Shqipëria është anëtare legjitime me të drejta të plota dhe e barabartë mes të barabartësh në "North Atlantic Treaty Organisation", shkurtimisht NATO. Themeluar në Uashington më 4 prill 1949, organizata përcaktohet si një aleancë e shteteve të Perëndi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.843Z

Bylykbashi: Argumenti i Presidentit për Kodin Zgjedhor nuk qëndron

Eksperti i PD-së për hartimin e Kodit të ri Zgjedhor, Oert Bylykbashi, e ka vlerësuar si një veprim jo të matur vendimin e kreut të shtetit për kthimin e këtij projektligji sërish në Kuvend. Gjatë një prononcimi për mediat, ai ka theksuar se "vetoja e Presidentit është e drejtë kush

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.505Z

Argumenti i Rusisë në Gjeorgji, si Kosova apo jo?

Me njohjen e dy republikave separatiste të Gjeorgjisë nga ana e Rusisë, Moska gradualisht është duke hyrë në një front tjetër, atë të definimit të argumenteve të saj ligjore përpara syve të botës. Një prej çështjeve kryesore në këtë betejë është Kosova, për pavarësinë e s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.030Z

Anatomia e një argumenti të majtë

APOLLON BAÇE 1. Nuk do të preferoja tia nisja polemikës për teorinë dhe praktikën e restaurimit me prehistorianin Lorenc Bejko, njohuritë e të cilit për këto fusha janë të njëjta me njohuritë e dentistëve për gjinekologjinë. As me enciklopedinë ambulante Mustafa Nano, e cila për g

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama