Rezultate te kerkimit per termin: +Arian +Kabashi

Total: 9
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.886Z

Kosovari Kabashi, i shënon Real Madridit (Foto)

Talenti me prejardhje nga Kosova, Arian Kabashi, ka arritur t’i shënoj gol skuadrës së të rinjve të Real Madridit. Kabashi që paraqitet të të rinjtë e Elfsborg, ka shënuar golin e vetëm për skuadrën e tij në humbjen 1:3 ndaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.433Z

Forca të shumta të policisë serbe sigurojnë kosovarët në Beograd (Foto)

Kanë mbetur edhe disa minuta deri në hapje të konferencës së "Muajit të Prishtinës në Beograd", e cila është duke u mbajtur në kryeqytetin e Serbisë, respektivisht në "Media Centar Beograd". Forca të shumta të policisë serbe janë duke e siguruar mbarëvajtjen e k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.058Z

Filmi kosovar për protestat studentore, premierë në Itali

Filmi i shkurtër "Kali" me regji nga Alban Ukaj dhe Yll Çitaku do ta ketë premierën në edicionin e 22-të të Festivalit të Filmit OZU në Itali, si dhe do të jetë pjesë e konkurrencës zyrtare të festivalit. "Kali" është prodhim i kompanisë Koperativa me producent ekzekutiv Arian Rexh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.059Z

“Kali” premierë në Ozu film festival

Filmi ishkurtër “Kali” me regjinga Alban Ukaj dhe Yll Çitakudo të ketë premierën në Festivalin e Filmit OZU në Itali.Në edicionin e 22-të tëkëtij festivali këtë vit në konkurrencën zyrtare është filmi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.962Z

Tradita e artizanëve të suvenireve në Durrës rrezikon të zhduket

Ndërkohë që numri i suvenireve artizanale po zvogëlohet në dyqane, mjeshtrat durrsakë ankohen se autoritetet vendore po bëjnë shumë pak për të mbajtur gjallë traditën. Nga Gëzim Kabashi | BIRN Mjeshtri Met Lila duke punuar përpara shtëpisë | Foto nga : Gëzim Kabashi Qyteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.253Z

Sa “Më afër”, aq më larg

Një dramë moderne dhe e guximshme e cila depërton në jetësimin e realitetit pa e shtrembëruar, e që për të vënë në pah këtë realitet kombinon dhe takon jetët e disa çifteve me ambicie dhe profesione të ndryshme, prej të cilëve vinë në shprehje hakmarrja, urrejtja, vetmia, “das

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.011Z

QKK shpall 17 projektet e përzgjedhura nga ana e jurisë vlerësuese

Juria vlerësuese e Qendrës Kinematografike të Kosovës për konkursin e vitit 2015 në përbërje të Fjolla Hoxhës- kryesuese, Brendan Ward, Jean-Yves Roubin, Ndriçim Xhepa, Kujtim Rrahmani e Gjergj Xhuvani, pasi shqyrtuan projektet e paraqitura në konkursin për subvencionimin e filmave të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama