Rezultate te kerkimit per termin: +Arjan +Sukniqi

Total: 65
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.925Z

Arjan Sukniqi sjell Penetrimi i shpirtrave

brbrBalet poezi dhe shume pluhur te gjitha ne nje shfaqje te vetme Keshtu do te nise java ne Teatrin e Metropolit Arjan Sukniqi sjell ne skene nje format tjeter arti ndryshe nga sa e keni pare gjithnje vetem me balet klasik apo modern Shfaqja Penetrimi i shpirtrave eshte nje nderthurje mes elementev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.437Z

Arjan Sukniqi: Zorba, baleti filozofik që sjell mentalitetin real ballkanik

Në Teatrin e Operës dhe Baletit pritet të ngjiten rreth 200 artistë shqiptarë Në vijim të sezonit artistik në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit këto ditë pritet të shfaqet vepra e njohur me përmasa botërore Zorba, e cila është cilësuar si vepra më e rëndësishme e baletit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.924Z

Arjan Sukniqi: Opera e ndaluar dhe gjuha koreografike ne skenen shqiptare Izaura Ndoj

"Carmina Burana", muzikali i kompozuar nga gjermani Carl Orff ne vitin 1936, pas kater viteve pritet te ringjitet perseri ne skenen e Teatrit te Operes dhe Baletit nen efektin e elementeve te reja. Ne nje interviste per "Koha Jone", koreografi Arjan Sukniqi tregon se shfaqja do te zhvillohet ne form

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.994Z

Vaj dhe gëzim në skenën e operas

Një nga projektet më ambicioze të Ansamblit të Këngëve dhe Valleve është padyshim muzikali i koreografit Arjan Sukniqi, i titulluar “Rituali i Jetës”. Muzikali i konceptuar si një historik i traditës shqiptare do të sjellë në skenën e Teatrit të Operas dhe Baletit sonte në mbrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.662Z

“Carmina burana”,dashuria e munguar në TKOB

 “Carmina Burana”, vepra e njohur e gjermanit Karl Orff, do të çelë sezonin e ri në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit. E përshtatur në një version të ri, në formën e një musical-i për skenën shqiptare, nga koreografi Arjan Sukniqi, vepra do të ngjitet në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.417Z

Tirana folk AC, në skenat botërore me folklorin e të gjitha trevave shqiptare

Artistët shqiptarë, në Itali dhe Hungari për të promovuar kulturën dhe traditën shqiptare Folklori shqiptar pritet të ndezë skenat italiane dhe ato hungareze. Artistët e trupës Tirana folk AC do të marrin pjesë në dy evenimente të rëndësishme, ku shpaloset kultura dhe tradita e më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.229Z

Sukniqi: “Politika është strehëza e anonimëve”

Autori i Lajmit: red.Tranzicioni i tejzgjatur artistik nuk mund të linte pa prekur edhe një prej koreografëve të mirënjohur shqiptar, siç është Arjan Sukniqi. Një artist që ka dyluftuar me të keqen, për të sjellë të mirën në art, një njeri i cili edhe pse jeta e ka përballuar me s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama