Rezultate te kerkimit per termin: +Arkitektt

Total: 11
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.324Z

Mendes Da Rocha, fitues i cmimit Pritzker n Arkitektur 2006

Kt t djel shte ditur se Arkitekti brazilian Mendes Da Rocha, Modernist, q njihet pr ndrtesat e tij shprthyese, t hapura dhe harmonike n lidhje me ambjentin q i rrethon,pr perdorimin muskular t gjeometris dhe betonin fluturues, u b ket vit mbajtesi i pishtarit t cmimit Pritzker pr Arkitektur. Men

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.658Z

Korçë, plani qendrës së qytetit dështon në KRT

KRT-ja e bashkis s Kors nuk ka mundur as n mbledhjen e radhs t gjej konsensus pr miratimin e masterplanit t qendrs s qytetit. Pr m tepr se 5 or antart e saj, por edhe grupe t ndryshme interesi jan prfshir n debate t ashpra, pa arritur t konkludojn n votimin e nj varianti prfundimtar t ktij masterpla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.896Z

Sheshi, Kuvajti, ndihmë Berishës, dyfishon fondin

Berisha takon këshilltarin e Kryeministrit të Kuvajtit Emiri i Kuvajtit pranon krkesn e Kryeministrit Sali Berisha pr dyfishim t ndihms pr sheshin "Sknderbej", nga 5 n 10 milion euro. Kt krkes z. Berisha e parashtroi gjat vizits s tij n Kuvajt dhe lajmin ia prcolli pak prpara m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

Bateristi i Deep Purple n Tiran

ArtKontakt dhe Charls Entertainment jan 'arkitektt' e nj nate shum speciale rock-u n Tiran, me Ian Paice- bateristin themeluesin e grupit Deep Purple dhe Matt Filippini Band nga Italia. Do t jet nata e dymbdhjet e prillit, kur Ian Paice, bashk me grupin italian t rock-ut do t luajn muzikn e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.253Z

Restaurimi i muzeut Kronikë në gur, drejt përfundimit

Restaurimi i galeris ku mendohet t vendoset muzeu “Kronik n gur” po shkon drejt prfundimit. shttashm nj pun masive pr restaurimin e mureve, veshjen e dyshemes e hidro dhe termoizolimin e saj, si dhe nj pjes e puns pr sistemin elektrik. Po shkon kshtu drejt prfundimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.877Z

Xhaferaj lajmëron bllokimin e punimeve të bashkisë në shesh

Zona është shpallur monument kulture me kërkesë të Ramës kur ishte ministër Ministri i Kulturs, Ferdinand Xhaferaj, paralajmron bllokimin e punimeve n sheshin “Sknderbej” n kryeqytet. Qndrimi i tij u b i ditur gjat fjals s tij n seancn e djeshme plenare ku shpj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.875Z

Konkurset dhe sheshet tona

Mendoj q n sisteme t ndryshme politike q kalojn shoqrit njerzor, t paktn n vendin ton, edhe fjalt q prdorn n gjuhn e dits, pa ndryshuar aspak germat, uditrisht marrin kuptime dhe nnkuptime krejt t ndryshme e t veanta dhe kjo vjen sipas meje nga emrtimi q i jep shoqria fenomeneve q prkufizohen me k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama