Rezultate te kerkimit per termin: +Armand +Tartari

Total: 88
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.515Z

Armand Tartari fiton azil politik në Francë

Gërdeci Një nga të dënuarit e tragjedisë së Gërdecit, ka fituar azil politik në Francë. Ish-drejtori i planifikimit të buxhetit në Ministrinë e Mbrojtjes, Armand Tartari, ishte i dënuar me një vit burg nga Gjykata e Apelit në Tiranë, dhe për rrjedhojë vendimi mori formë të prerë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.442Z

Tragjedia e Gërdecit/ Armand Tartari fiton azil politik në Francë

Armand Tartari, ish- drejtori i planifikimit në Ministrinë e Mbrojtjes, ka fituar statusin e azilantit politik në Francë. Armand Tartari u dënua me 1 vit heqje lirie, me vendim të formës së prerë të Gjykatës së Apelit. Një ditë pas këtij vendimi, ai u nis për në Francë Armand Ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.442Z

Procesi i Gërdecit, Armand Tartari merr azil politik në Francë

Ish-drejtori i buxhetit në Ministrinë e Mbrojtjes, Armand Tartari, merr azik politik në Francë. Tartari është personi i dytë që ka fituar statusin e azilantit pas gjeneralit Luan Hoxha në SHBA. 38-vjeçari u dënua me një vit burg në procesin Gërdeci, ku në një shpërthim në një depo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.513Z

Tragjedia në Gërdec, Armand Tartari fiton azilin politik në Francë

Armand Tartari një prej të akuzuarve, të tragjedisë së Gërdecit i dënuar me një vit burg, i ka shpëtuar drejtësisë shqiptare, duke fituar azil politik në Francë. Në këtë mënyrë, gjashtë vite pas tragjedisë së Gërdecit ku humbën jetën 26 persona dhe mbetën të plagosur qindra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.442Z

Dënohet për tragjedinë në Gërdec, Armand Tartari përfiton azil në Francë

TIRANE-I akuzuari për tragjedinë e Gërdecit dhe i dënuar me një vit burg për këtë çështje, ish zyrtari i ministrisë së Mbrojtjes Armand Tartari fiton azil politik në Francë. Lajmi konfirmohet nga avokatët e tij mbrojtës. Armand Tartari ish drejtor i buxhetit në ministrinë e mbrojt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.413Z

Tragjedia e Gërdecit, Armand Tartari azilant politik në Francë

Tirane- Armand Tartari ish-drejtori i planifikimit në Ministrinë e Mbrojtjes ka fituar statusin e azilantit politik në Francë. Mbi Tartarin rëndonte akuza e shpërdorimit të detyrës dhe ishte dënuar me 1 vit heqje lirie. Lajmi konfirmohet nga gazetari i Ora News Xhevahir Zhabina.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.441Z

Dënohet për ngjarjen në Gërdec, Armand Tartari përfiton azil në Francë

TIRANE-Ndonëse u dënuar para pak kohësh me një vit burg për ngjarjen në Gërdec, duket se nuk do ta vuajë dënimin, pasi ka përfituar azil në Francë. Bëhet fjalë për ish drejtorin e Buxhetit në Ministrinë e Mbrojtjes, Armand Tartari. Lajmi për marrjen e azilit në shtetin francez ës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama