Rezultate te kerkimit per termin: +Arriti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.805Z

Haxhinasto: Diplomacia shqiptare arriti objektivat e saj!

Share Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Haxhinasto, ka vlerësuar se diplomacia shqiptare ka arritur objektivat e saj përgjatë vitit të kaluar. Në analizën vjetore të ministrisë që ai drejton, Haxhinasto ka theksuar se integrimi në Bashkimin Europian mbetet prio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.147Z

Effenberg Sistemi i Guardioles arriti limitin

Stefan Effenberg beson se sistemi i trajnerit të Bayern Munich, Pep Guardiola arriti limitin e tij në ndeshjen me Real Madrid javën e kaluar, që u mbyll me fitoren 1-0 të spanjollëve. Ish-mesfushori i bavarezëve dhe i kombëtares gjermane mendon s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.241Z

Fjalimi i Ramës, arriti të bindë?

Nga Ervis Iljazaj Në Kongresin e Partisë Socialiste që u zhvillua të Shtunën e shkuar, Rama pati mundësinë e parë t'u tregonte shqiptarëve se pavarësisht gjithçkaje, ai është ende i vetmi lider dhe e vetmja shpresë për të ndryshuar rrjedhën e fateve për këtë vend. Momenti dhe ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.460Z

fare arriti Rusia nga sulmet ne Siri

brbrMe urdher te papritur te presidentit Vladimir Putin Rusia nisi terheqjen e pjesshme te trupave dhe avioneve ushtarak nga Siria Zyrtarisht kreu i Kremlinit pohoi se Moska zyrtare i arriti objektivat e saj dhe tashme i takon bisedimeve te paqes ne Gjeneve per te zgjidhur konfliktin pesevjecar ne S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.221Z

INSTAT: Indeksi i çmimeve të konsumit arriti në 101.6%

Indeksi i çmimeve të konsumit në tremujorin e katërt të vitit 2008 arriti në 101.6 për qind kundrejt muajit dhjetor 2007 (Dhjetor 2007 = 100), duke shënuar një rritje prej 1.2 për qind krahasuar me tremujorin e mëparshëm, bëjnë të ditur burime zyrtare nga Insituti i Statistikave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.290Z

Kombëtarja, FSHF largon kroatin Kuzhe: Nuk arriti objektivat

TIRANE-Josip Kuzhe nuk do të jetë më trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit. Dështimi në Eliminatoret e Europianit  2012 ka bërë që Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) të mos rinovojë kontratën me trajnerin kroat, i cili erdhi në krye të Shqipërisë në majin e vitit 2009. V

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.406Z

Papunësia në eurozonë arriti 10 për qind

Papunësia në evrozonën në dhjetor të vitit 2009 arriti 10 për qind. Sipas të dhënave të agjencisë statistikore evropiane Eurostat në fund të vitit të kaluar, gjatë festave 87 mijë njerëz mbetën pa punë, ndërsa vetëm gjatë nëntorit janë dhënë 102 mijë pushime nga puna. Go

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama