Rezultate te kerkimit per termin: +Arsim

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.896Z

ARSIM DHE PABARAZI

VALBONA NATHANAILI  Arsimi është shumë i rëndësishëm në përparimin e një kombi. Pothuajse të gjithë filozofët e pranojnë këtë, nga kohët e lashta në ato moderne. Ne i mësojmë fëmijët jo vetëm me besimin se do të jemi në gjendje të zhvillojmë e konsolidojmë dijet e formimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.293Z

Nikolla: Investimi i hershëm ​në arsim është një arsim solid

Investimi i hershëm në arsim është një arsim solid. Kështu ka deklaruar ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla gjatë konferencës së nivelit të lartë mbi politikat në reformën e arsimit.Sipas saj në arsim është futur një koncept i ri për një shkollë të re të hapur 360 gradë ndaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.495Z

Arsim për të gjithë

Nga Express më 30 prill 2011 në ora 12:27 Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT), duke filluar nga data 2 deri më 8 maj, shënon Javën e Aksionit Global për Arsimin për të Gjithë, me temën “Arsimim për gratë dhe vajzat” nën moton “Po, ajo mundet!”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.292Z

Arsim unifikimi i teksteve

Arsim unifikimi i teksteve E diel 24 Shkurt 2013 1634 Arsim unifikimi i tekstevePas Abetares Gjuha Shqipe dhe Historia e Shqiptareve do te jene tekstet e perbashketa mes nxenesve te Shqiperise dhe atyre te Kosoves Ministrite e dy vendeve kane ngritur grupet e eksperteve te cilet po punojne per n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.565Z

PDK serish me Arsim Bajramin

brbrPartia Demokratike e Kosoves do te kandidoje serish Arsim Bajramin per kryeparlamentar ne seancen konstituive te 2 tetorit Nenkryetari i PDK-se Hajredin Kuci konfirmoi lajmin per mediat serbe Nuk kam te bej drejtperdrejt me procesin por besoj qe kandidati i njejte do te jete ka thene Kuci Nenkry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.112Z

Berisha: Reforma në arsim, me rëndësi

TIRANË- Kryeministri i vendit Sali Berisha gjatë inagurimit të ambienteve të reja të fakultetit të Drejtësisë deklaroi se godina e këtij institucioni ka një histori të rëndësishme pasi aty u ngujuan studentët e dhjetorit të cilët luftuan për ëndrrën Europiane. "Kjo ndërtesë ka h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.101Z

Arsim Morinën, e rrahin keq

Dy persona ende të panjohur, me mjete të forta e kanë rrahur deri në alivanosje, mjekun Arsim Morina, drejtor në Klinikën e Neurokirurgjisë, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Morina është qëlluar nga këta dy persona, të shtunën rreth orëve të pasdites, në hyrje të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama