Rezultate te kerkimit per termin: +Arsimin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.444Z

"Berisha, tallet me arsimin"

Socialistet akuzojne kryeministrin Berisha se po vazhdon te tallet me shqiptaret duke shperdorur arsimin per fushate elektorale. Sipas Kryetares se Komisionit te Arsimit ne Asamblene Kombetare, Ledi Shamku, fjalimi i Kryeministrit dy dite me pare per arsimin qe nje tjeter sajese bajate per veshet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.805Z

Topi tryeze per arsimin

Topi tryeze per arsimin E shtune 09 Mars 2013 1633 Topi tryeze per arsimin p styletext-align justifyKryetari i FRD Bamir Topi ka deklaruar se sistemi arsimor shqiptar duhet te jete ne sinkron me standardet europianep Gjate nje tryeze me eksperte te arsimit parashkollor dhe te larte ne vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.242Z

Në arsimin parashkollor janë 3,774 fëmijë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK)ka bërë të ditur se numri i fëmijëve në arsimin parashkollor është 3,774 dhe në atë parafillor 22,154. Prej tyre, në arsimin parashkollor 1,814 ose 48% janë femra, ndërsa 1,960 ose 52% janë meshkuj. Ndërsa, në arsimin parafillor, numri i fë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Rama: Jo TVSH pr arsimin privat

Kryetari i Partis Socialiste n vijim t dialogut Rruga e Ideve, ka zbritur n qytetin e Fierit. Gjat takimit me arsimtar dhe pedagog t qytetit, Rama deklaroi se vendosja e TVSH-s n arsimin privat nga qeveria aktuale sht nj barr e dyfisht pr familjet t cilat zgjedhin pr t shkolluar fmijt e tyre n kt s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.952Z

Ndryshime rrenjesore ne arsimin parauniversitar

Sipas tij keto reforma garantojne nje rritje sistematike ne arsimin shqiptar. Keto ndryshime do te behen me ane te nje projektligji qe po hartohet nga MASH.Ne arsimin parashkollor mesuesit do te jene me arsim universitar 3 vjecar dhe ne arsimin parauniversitar mesuesit duhet te jene me master. Nderk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.246Z

Nishani kthen arsimin e larte

brbrPresidenti i Republikes Bujar Nishani riktheu per rishqyrtim ne Kuvend ligjin e ri per Arsimin e Larte i miratuar ne seancen plenare te 21 korrikut Vendimi u morr pas konsultimeve me eksperte akademike perfaqesues te profesoratit por edhe me ministren e Arsimit Kreu i shtetin rendit 6 gjashte ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.433Z

Klosi nxit arsimin profesional

0 brbr SSSAbrASS brbrNuk ka pushim per Ministrin e Mireqenies Sociale dhe Rinise Te dielen Blendi Klosi zgjodhi te promovoje arsimin profesionalbrbr brbrI shoqeruar dhe nga familja mori pjese ne aktivitetin Te gatuajme se bashku me profesionistet e rinjbrbr brbrNxenes te shkollave profesionale u kt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama