Rezultate te kerkimit per termin: +Arvizu

Total: 7030
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.813Z

Arvizu para largimit

Ju falënderoj për bujarinë e mikpritjen Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Aleksandër Arvizu, përkujtoi dje trevjetorin e detyrës së tij në Shqipëri. Në një postim në Facebook, Arvizu theksoi se ai kërkonte të falënderonte shqiptarët për sa i përket bujarisë dhe mir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.777Z

Welcome Mr. Arvizu

Aleksander Arvizu ka zbritur te enjten ne mesdite ne Rinas. Qendroi pak minuta perpara kamerave dhe thashkurt se ka shume per te mesuar nga Shqiperia. Qe ne prononcimin e pare zoti Arvizu therriti ne ndihme bukurite e Gjirokastres Beratit dhe Butrintit per te na kujtuar se sa e bukur eshte Shqiperi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.728Z

Arvizu vizita surprize

brbrVetem dy ore para se presidenca te njoftonte publikisht hapjen e aplikimeve per Guvernatorin e ri te bankes ne seline e kreut te shtetit ka hyre ambasadori amerikan Arvizu Biseda mes tyre eshte zhvilluar pa pranine e kamerave dhe ka zgjatur rreth 60 minuta Nuk ka patur asnje prononcim zyrtar mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.853Z

Takimi Panarit-Arvizu

Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti u takua sot me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Aleksandër Arvizu. Ministri Panariti bisedoi me ambasadorin Arvizu për zhvillimet në rajon dhe ritheksoi edhe njëherë &nb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.661Z

Përplasjet, Arvizu bojkoton Berishën

Marrëdhëniet mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe ambasadorit amerikan, Aleksandër Arvizu duket se vijojnë të jenë ende të ngrira. Kështu, ambasadori Arvizu bojkotoi dje takimin që u zhvillua mes Berishës dhe Drejtorit për Çështjet e Europës Qendrore dhe Jugore në Departamentin e Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.807Z

Arvizu takon Topallin

Ambasadori i ri amerikan Aleksander Arvizu ne turin e takimeve me autoritetet me te larta shteterore dhe politike ne Tirane eshte takuar sot me Kryetaren e Kuvendit Jozefina Topalli. Zonja Topalli duke i shprehur mirenjohjen per mbeshtetjen e Shteteve te Bashkuara per kombin shqiptar vl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.817Z

Ambasadori Arvizu takon Ramen

Ambasadori i ri amerikan Aleksander Arvizu ne turin e takimeve me autoritetet me te larta shteterore dhe politike ne Tirane eshte takuar sot me Kryetarin e bashkise Edi Rama. Nderkohe diten e djeshme ambasadori Arvizu u takua me kryetaren e Kuvendit Jozefina Topalli ku u shpreh se eshte i hapur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama