Rezultate te kerkimit per termin: +Asamblen

Total: 1331
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Topi n Asamblen e KE-s pr Kosovn

Presidenti Bamir Topi do t jet t martn n Asamblen e Kshillit t Europs, ku do t mbaj fjaln e tij dhe pritet q n qendr t saj t jet zgjidhja e statutit t Kosovs. Dje jan nisur pr t marr pjes n kt sesion t asambles, delegacioni shqiptar i drejtuar nga Aleksandr Biberaj, q sht dhe nnkryetar i delegacioni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.781Z

FSHF zhvillon Asamblenë, priten ndryshime në Statut

SHKODER-Federata Shqiptare e Futbollit do të zhvillojë sot në qytetin e Shkodrës Asamblenë e saj të zakonshme vjetore. Në orën 10, në sallën e hotel “Koloseum” do të futen 66 delegatë dhe 11 anëtarë të Komitetit E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.539Z

Kosova pranohet si vëzhguese në Asamblenë Parlamentare të NATO-së

Kosova është pranuar si vëzhguese në Asamblenë Parlamentare të Aleancës Veriatlantike (NATO). Lajmi bëhet me dije nga kreu i delegacionit shqiptar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, Pandeli Majko. Majko pos tjerash ka konfirmuar se Rusia &eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.729Z

Kosova zyrtarisht pranohet sivëzhguese në Asamblenë e NATO-s

Republika e Kosovës edhe zyrtarisht sot është pranuar si vëzhguese në Asamblenë Parlamentare të NATO-s. Ky vendim është marrë në Lituani, ku po mbahet Sesioni Pranveror i AP të NATO-s. Këtë lajm e ka bërë të di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.295Z

Një shqiptaro-amerikan në garë për Asamblenë e Nju Jorkut

NJU JORK - Mark Gjonaj, një agjent imobiliaresh në Nju Jork, po tenton të jetë i pari shqiptaro-amerikan i zgjedhur në një detyrë publike, shkruan New York Daily Mail. Gjonaj, i lindur nga prindër shqiptarë të Malit të Zi, po garon për nj&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.987Z

Partia Socialiste mbledh sot Asamblenë Kombëtare

TIRANE - Partia Socialiste mbledh sot Asamblenë Kombëtare rreth orës 11:00. Mbledhja e forumit më të lartë të Partisë Socialiste u njoftua në mbledhjen e fundit të Kryesisë , që u zhvillua në selinë rozë në fillim të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.277Z

Partia Sociliste mbledh sot Asamblenë Kombëtare

TIRANË- Anëtarët e Asamblesë Kombëtare të PS-së do të mblidhen sot, në mesditë për të miratuar pak ditë para Kongresit projekt-ndryshimet në statutin e partisë si dhe draftin e programit politik, i cili është shum&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama