Rezultate te kerkimit per termin: +Asgjsimi

Total: 4
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.398Z

Asgjësimi i municioneve angazhim i rëndësishëm i Ministrisë së Mbrojtjes

Asgjsimi i municioneve t teprta brenda vitit 2013 mbetet nj angazhim shum i rndsishm i Ministris s Mbrojtjes. N nj konferenc pr shtyp zvendsministri i Mbrojtjes Ekrem Spahia ka paraqitur ecurin e ktij procesi gjat vitit 2009 dhe 6-mujorit t par t vitit 2010. Sipas Spahis demontimi i municioneve kryh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.351Z

Asgjësohen municone në poligonet e Pukës

Asgjsimi i municioneve t teprta brenda vitit 2013 mbetet prioritet i Ministris s Mbrojtjes. Sipas t dhnave vetm gjat 6-mujorit t par t vitit 2010 jan asgjsuar rreth 8160 ton, ndrsa n vitin 2009 jan asgjsuar rreth 6540 ton, pra 1620 m shum. Zvendsministri i Mbrojtjes Ekrem Spahia ka inspektuar kt pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.664Z

Imami: Jo më rrezik nga municionet

Asgjsimi i 80 mij ton municioneve t rrezikshme e jasht standardeve mbetet nj sfid q duhet prmbushur nga Forcat e Armatosura deri n vitin 2013. Ky sht nj standard q rrjedh pas antarsimit t Shqipris n NATO e q shihet si prioritet i Ministris s Mbrojtjes n fushn e siguris. Pr kt ars

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.266Z

Burgaj: Më 2011-n dalim nga harta e drogës

Deklarata Viti 2011 do e gjej Shqiprin jasht harts s vendeve t kultivimit t bims narkotike, kanabis sativa. Deklarata shtnga drejtori i Prgjithshm i Policis s Shtetit, Hysni Burgaj, gjat takimit n Durrs. Burgaj tha se sasia e bims s kultivuar sht ulur me 66 pr qind dhe po ashtu dhe asgjsimi i saj n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.631Z

Imami: Brenda 2010-ës, fund ankthit nga municionet

Asgjsimi i 80 mij ton municioneve t rrezikshme e jasht standardeve mbetet nj sfid q duhet prmbushur nga Forcat e Armatosura deri n vitin 2013. Nj standard ky q rrjedh pas antarsimit t Shqipris n NATO e q shihet si prioritet i Ministris s Mbrojtjes n fushn e siguris. Pr kt arsye ky dikaster tashm ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.130Z

Mbetjet spitalore, gati plani për eliminimin e tyre

Strategji dhe plan kombëtar për trajtimin e mbetjeve Nj grup i veant pune nga dy ministrit, ajo e Shndetsis dhe e Ministris s Mjedisit, sht ngritur pr t marr n shqyrtim trajtimin e mbetjeve spitalore. Pas evidentimit t problematikave, grupi i puns ka nisur t hartoj planin pr vep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.978Z

Municionet, Spahia inspekton asgjësimin

Zvendsministri i Mbrojtjes, Ekrem Spahia, ka inspektuar nga afr procesin e asgjsimit t municioneve t teprta n Voskopoj t Kors. Zvendsministri vlersoi efektivat ushtarak pr punn shum t mir q ata kann prmbushje t detyrave t caktuara. “Prioritet i Ministris s Mbrojtjes pr traj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama