Rezultate te kerkimit per termin: +Astrit +Zejnati

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.701Z

Astrit Zejnati: Amerika më ka kthyer në një makinë pune

Astrit Zejnati është një prej artistëve që pasionin zgjodhi ta kultivojë në skenat e huaja. I dalë nga shkolla shqiptare e baletit, me pedagog Ilir Kernin, prej disa vitesh interpreton në skenat amerikane. Sot është solist i teatrit të Arizonës. Këto ditë ndodhet në Tiranë, i ftuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.512Z

Zejnati: Kam kopjuar më të mirët

Balerini Astrit Zejnati interpretoi dje në shfaqjen e fundit të "Rajmonda" dhe "Spartaku". Në Shqipëri gjendet jo vetëm për të kërcyer, por edhe për të mësuar trupën e TOB-së. Ai tregon për rolin dhe sekretet e të kërcyerit pas të 30-ve Dikur skena e Teatrit të Operës dhe të B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.711Z

Amfiteatri i Durrësit pret yjet e baletit botëror

“Mbrëmja magjike e baletit” në amfiteatrin e Durrësit rikthen në skenat tona dy balerinët me famë botërore Leonard Xhokaxhi (Ajkun) dhe Astrit Zejnati. Oerd UlqiniNë kohërat moderne është bërë traditë që vendin e gladiatorëve gjakatarë, ta zenë në arenën e amfiteatrit ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.217Z

“Rajmonda” dhe “Spartaku” risi ne TK

Dy balerinet shqiptare Leonard Ajkun dhe Astrit Zejnati ishin protagonistet e premieres se baletit te nje nate me pare ne Tirane. Njeri si korrograf dhe tjetri si balerine sebashku me grupin e baletit percollen per publikun baletet “Rajmonda” dhe “Spartaku” te cilat ishin nje risi per skene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.195Z

Premiere e Rajmonda dhe Spartakus ne TKOB

Dy suitat e baletit “Rajmonda”, dhe Spartakus”, u ngjiten premiere ne skenen e Teatrit Kombetar te Operas dhe Baletit duke fituar keshtu simpatine dhe duartrokitjet e publikut. Nje kombinim mes baletit romantik dhe atij kontemporan erdhi nen interpretimin e solisteve te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.518Z

TKOB hap sezonin e ri me drejtor të ri artistik

Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit ka publikuar kalendarin e ri artistik shtator-nëntor 2015. Risi, përveç premierave dhe të ftuarve ndërkombëtarë, është edhe drejtori i ri artistik për baletin, balerinin e mirënjohur me karrierë ndërkombëtare, Astrit Zejnati Pjesë e kalendari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.868Z

"Rajmonda" dhe "Spartaku" në TKOB

Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit po përgatitet për të sjellë në skenë dy balete të njohura botërore si "Rajmonda" dhe "Spartaku". Baletet do të vijnë nën koreografinë e Leonard Ajkun (Xhokaxhi) i cili do të jetë njëkohësisht edhe solist. Dy veprat e ndërthurura, "Rajmonda" e A

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama