Rezultate te kerkimit per termin: +Atdheu

Total: 2515
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.534Z

Atdheu

Me Mustafa Krujën në shënimet publicistike Atdheu âsht krejt nji varg kujtimesh të nalta e të shêjta, të trashigueme brez mbas brezi, kujtime qi janë pasunia e paprekëshme e jetës së njeriut, kujtime qi pastrojnë, kullojnë e naltsojnë ndisiet t'ona e na bâjnë me jetue nën nji qie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.940Z

Atdheu privat i Sali Berishës

Share Nga Erion Braçe Privatizimi i atdheut po merr formë përfundimtare. Sali Berisha është ideologu dhe udhëheqësi i procesit të privatizimit të atdheut! Produkti? Atdheu privat i Sali Berishës. Dje Sali Berisha ju drejtua deputetëve socialistë: Poku ka gjë më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.284Z

Atdheu është dhimbje

Fitues i çmimit Kurora e Artë, Strugë - 2008 Fatos ARAPI Atdheu është dhimbje, është dhimbje. Një prill i pikëlluar në shpirt. Atdheu është kryqi, është kryqi, E mban - dhe të mban – në shpirt. Atdheu është toka e premtuar. Ti shkel si një zot dhe s’e ke nën këmbë. Atdheu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.683Z

Atdheu është fjalë intime

Indrit SINANAJ Atdheu është fjalë intime Atdheu është grumbuj dhe kujtime përbëra njerëzishëm nga sende e aroma ësht’ emri me shkronja shtypi te dera, nën zile. Atdhe është fjalë intime që ilustron larg e larg dëshirën për mbiemër për sua e farë, e fëmijë, shumë fëmijë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.065Z

Atdheu im, i vetmi vend në botë

Nga Pëllumb Kulla*   Atdheu im është i vetmi vend në botë, ku udhëheqësin e duan më shumë se udhën! *** Atdheu im është i vetmi vend, ku njerëzit u këndojnë këngë dhe himne dashurie udhëheqësve që në të gjallë të tyre dhe udhëheqësit shkojnë mes rapso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.619Z

Çfarë është atdheu? Përgjigjet e hidhura të nxënësve shqiptarë

Një mësues i rrethit të Beratit u ka kërkuar nxënësve të shkruajnë në një copë letër çfarë është atdheu për ta. Përgjigjet më pas i ka postuar në faqen e tij në Facebook që janë shpërndarë menjëherë. Ka fjalë të bukura, por më shumë ka pesimizëm me një dozë të thek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.444Z

Europa ime: Çështë atdheu?

Në një “Mauerparty” në një diskotekë me vulat “Lindje” dhe “Perëndim” shkrimtarja zvicerano-rumune Dana Grigorcea ka konstatuar, se atdheu është në radhë të parë vendi, në të cilin mund të vesh diçka në lëvizje.  Nga Dana Grigorcea “Vij u

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama