Rezultate te kerkimit per termin: +Atlantik

Total: 2905
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.574Z

Ndihma juridike per tragetin Norman Atlantik

brbrGjykata e Vlores ka pranuar kerkesen e Prokurorise per sekuestrimin e anijes Norman Atlantik dhe lejimin per transportimin e saj drejt Italise per te vijuar hetimet Ky vendim erdhi menjehere pas leter-porosise qe autoritet italiane i bene pales shqiptare per ndihme juridike Gjykata e Barit i ke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.228Z

Interesi kombetar dhe intresi atlantik

Nje debat te gjalle brenda qarqeve diplomatike atlantike dhe joatlantike kane ngjallur disa mosperputhje qe jane shfaqur ne relatat amerikano-turke lidhur me projektin e vendosjes se nje sistemi te mburojes antirakete te NATO-s ne Turqi. Aleanca Atlantike pritet te marre nje vendim per kete sistem n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.895Z

Këshilli Atlantik, Bushati niset drejt Uashingtonit

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, niset për në Uashington ku do të marrë pjesë në Konferencën organizuar nga Këshillit Atlantik. Në këtë Konferencë do të marrin pjesë ministrat e Jashtëm dhe të Mbrojtjes nga vendet anëtare të NATO-s gjatë dekadës së fundit. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:46.196Z

Kalendari Politik Prilli euro-atlantik

Nga Dr. Jorgji Kote Aplikimi yne i tanishem per anetaresim te plote ne BE nuk eshte thjesht dhe vetem nje Lajm i faqeve te para, por padyshim nje ngjarje e madhe me reze te gjate veprimi per te ardhmen evropiane te vendit tone; ai shenon nje stad te ri cilesisht me te larte dhe historik ne marredhen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.488Z

Norman Atlantik perfundon operacion i shpetimit

0 brbr brbrPas nje operacioni te gjere jane shpetuar te gjithe pasagjeret e tragetit Norman Atlantik qe u perfshi nga flaket ne ujerat e adriatikut mengjesin e se dielesbrbr brbrBilanci i tragjedise se tragetit Norman Atlantik flet per 10 viktima 427 te shpetuar dhe 38 persona te tjere te shpallur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.385Z

Bushati takon zv.Presidentin Biden/ Thellim partneritetit euro-atlantik

Gjatë qëndrimit të tij në Uashington, Kryediplomati shqiptar Ditmir Bushati zhvilloi një takim me zv. Presidentin amerikan Joe Biden. Në rrjetin social Facabook, ministri Bushati shkruan një takim miqësor me zv/Presidentin Biden. Me kolegët e pranishëm në Washington DC patëm një tak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.987Z

Senati Amerikan: Mbështesim integrimin euro-atlantik të Shqipërisë

Uashington, 15 prill, NOA - Komisioni për marrëdhëniet me jashtë i Senatit Amerikan zhvilloi dje një seancë mbi Ballkanin Perëndimor ku u diskutua përparimi i bërë nga vendet e këtij rajoni drejt integrimit euro-atlantik dhe sfidat me të cilat ndeshen këto vende. Në seancën ku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama