Rezultate te kerkimit per termin: +Atlantikut

Total: 4809
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.208Z

Traktati i Atlantikut mblidhet në Tiranë

Tiranë, 9 Mars NOA Kryeministri Sali Berisha priti sot Sekretarin e Përgjithshëm të Shoqatës së Traktatit të Atlantikut Troels Froling dhe konfirmoi mbështetjen për organizimin e Asamblesë se Përgjithshme të saj në Tiranë, në vjeshtë të vitit 2010. Shoqata e Traktit të Atlan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.485Z

Traktati i Atlantikut do të mblidhet në Tiranë

10/03/2010 Takimi i Berishës Kryeministri Sali Berisha priti dje Sekretarin e Përgjithshëm të Shoqatës së Traktatit të Atlantikut, Troels Froling dhe konfirmoi mbështetjen për organizimin e Asamblesë se Përgjithshme të saj në Tiranë, në vjeshtë të vitit 2010. Shoqatat e vendeve an

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.056Z

Domosdoshmëria e një komuniteti të ri të Atlantikut

Nga Jose Maria Aznar*   Rënia e rëndësisë së rajonit të Atlantikut është parashikuar shpesh, teksa vëmendja globale zhvendosej drejt vendeve në brigjet e Paqësorit. Tendenca u shfaq që në vitet 1980, me rritjen ekonomike të Japonisë. Romanet dhe filmat që flisnin për Tokën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.204Z

Berisha pret Sekretarin e Përgjithshëm të Shoqatës së Traktatit të Atlantikut

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, priti sot Sekretarin e Përgjithshëm të Shoqatës së Traktatit të Atlantikut, Troels Froling. Shoqata e Traktatit të Atlantikut i shprehu mirënjohjen kreut të ekzekutivit shqiptar për mbështetjen për organizimin e Asamblesë se Përgjithshme të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.596Z

SHISH, Topi:Mbetem luajal iAleancës së Atlantikut

TIRANE-Projektligji për Shërbimin Informativ Shtetëror (SHISH) është sjellë në vemendje sot  nga Presidenti Bamir Topi. Në një prononcim për mediat sot paradite pas një takimi me Presidentin e Kosovës Fatmri Sejdiu, kreu i shtetit shqiptar Bamir Topi tha se e ka ndjekur më vemendje kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.479Z

Kryeministri Berisha priti Sekretarin e Përgjithshëm të Shoqatës së Traktatit të Atlantikut zotin Troels Froling

Shoqata e Traktatit të Atlantikut i shpreh mirënjohjen Kryeministrit Berisha për mbështetjen për organizimin e Asamblesë se Përgjithshme të saj në Tiranë, në vjeshtë të vitit 2010 Kryeministri Berisha priti sot në një takim Sekretarin e Përgjithshëm të Shoqatës së Traktatit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.486Z

“Shqipëria, bashkëpunim të frytshëm me Shoqatën e Atlantikut të Veriut”

03-11-2011 / Gazeta 55 Kryeministri Berisha takon sekretarin e Përgjithshëm të Shoqatës së Traktatit të Atlantikut (ATA), Troel FrolingKryeministri Sali Berisha priti dje në një takim, sekretarin e Përgjithshëm të Shoqatës së Tra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama