Rezultate te kerkimit per termin: +Ato

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.614Z

Kur ato shkruanin heshturazi

Pas shekujsh përjashtimi, gruaja nis rrugëtimin e saj nëpër pushtimin e një hapësire edhe pse të vogël, mjaft vendimtare në letërsi. Kjo lloj karriere, ende jo shumë normale për një grua, ka bërë ndër kohë që shkrimtarja të kërkojë me forcë afirmimin dhe të veprojë përtej rr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.154Z

Lulzim, ktheji Dashit ato te lejes!

Ministri i ri i Financave, Arben Ahmetaj ka reaguar menjëherë pas deklaratës së Lulzim Bashës. Në një status në Facebook, Ahmetaj thotë se Basha është nëna e hajdutllëkut. Administrator, ti je nena e hajdutllekut! Te kam bere thirrje njerezore tia kthesh Dashit ato te lejes! shkruan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.536Z

Të thuash ato që dihen

Fjalimi i Kryeministrit nga poltrona e Parlamentit u diskutua gjatë nga një pjesë e medias sonë, duke u cilësuar si një fjalim që e kthen Shqipërinë pas në kohë; si një fjalim që kthen Berishën e dikurshëm; si një fjalim i papranueshëm etj. Vetë lideri i opozitës dhe oborrtarët e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.565Z

Ato kanë frikë nga dashuria

Antropologia britanike, Antonia Young, në Tiranë për të prezantuar studimin mbi Gratë që u bënë burra/ Seksualiteti i virgjëreshave, më shumë legjenda dhe mite Antonia ka veshur një fustan të gjatë, një copë që mban brenda motive që i gjen në veshje të ndryshme tradicionale sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.252Z

Marrëdhëniet publike, si ato politike

Opinion Institucioni i marrëdhënieve publike është i ri në Shqipëri. Deri dy dekada më parë, ky institucion konsiderohej i huaj për regjimin dhe shoqërinë. Për partinë–shtet nuk mund të kishte marrëdhënie publike dhe as sferë private të jetës, gjithçka duhej të ishte dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.332Z

Ato çka thotë Ilir Meta!

Nga Luan Kurti Jepi Çezarit atë që është e Çezarit! Ilir Meta është bërë target sulmesh, shfryrje mllefesh politiko-mediatike si askush tjetër këto kohë. Një stuhi në gotë uji, sepse bazohet kryesisht në opinione dhe mbi të pavërteta. Ose të vërteta të pretenduara. Kërkohet t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.318Z

Nigeri mbahen zgjedhjet presidenciale dhe ato paramentare

0 brbr brbrPo zhvillohen njekohesisht ne Nigeri zgjedhjet presidenciale dhe ato parlamentare Ato konsiderohen me te rendesishmet qe prej perfundimit te diktatures ushtrake ne 1999 per shkak te sulmeve terroriste te grupit Boko Haram Nuk kane munguar as viktimat Te pakten 8 persona kane vdekur ne in

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama