Rezultate te kerkimit per termin: +Auditorium

Total: 59
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:03.018Z

Auditorium për Martin Camaj

29/04/2005  Në galerinë “Jozef”, poetët u zhvendosën për të kujtuar në 80-vjetorin e lindjes poetin shqiptar Martin Camaj, ku . Poezia e tij rrëmbyese, plot magji fjalësh, i kthyen vargjet nën shoqërimin muzikor të lahutës së Mark Lulit. Një kohë përshpirtje për poeti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.203Z

Artistja Saragon, dekolte tërheqëse në Sag Awards

E veshur me nje xhaketë të bardhë, 69- vjeçarja me dekoltenë e saj i ka lënë të gjithë pa fjalë në ceremoninë e Sag Awards. Susan Saradon ka arritur të tërheqë vëmendjen e të gjithëve dhe të aparatëve fotografikë madje, gjatë sfilatës në tapetin e kuq pranë vajzës Eva Amurr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.603Z

Rama para studentëve të UET: Do të reformojmë sistemin arsimor

Universiteti Evropian i Tiranës ka ftuar në një auditorium, për reformat në arsimin e lartë, Kryetarin  e Partisë Socialiste Edi Rama. Në këtë auditorium Rama u shpreh se të gjithë jemi të vetëdijshëm për cenimin e vazhdueshëm që i bëhet dy shtyllave kryesore që janë konkurrenc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.958Z

"BBC në shqip" mbush 15 vjet

Shërbimi shqiptar i BBC-së, "BBC në shqip", feston 15-vjetorin e rifillimit të transmetimeve. Ky departament, që transmeton në radio dhe internet, ka në plan të zhvillojë seri të tjera të programit të tij kryesor special të debatit radiofonik dhe televiziv, Auditorium, që do të vijnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.884Z

Jim Belushi, i ftuar nderi në Romë

Nga Express më 07 shtator 2011 në ora 11:29 Aktori amerikan me origjinë shqiptare, Jim Belushi është protagonisti kryesor i edicionit të pestë të RomaFictionFest. Evenimenti do të mbahet nga data 25 deri më 30 shtator, në parkun Auditorium të Romës. Belushi do të flasë për kar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.974Z

Rama: Reformim sistemit arsimor

I ftuar ne nje auditorium nga nje prej universiteve private shqiptare, kryetari i Partise Socialiste, Edi Rama ka shpjeguar domosdoshmerine sipas tij te reformimit te sistemit arsimor, duke u bazuar mbi konkurencen dhe meriten. “Te japim arsimim te detyruar te gjitheve, nderkohe qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.063Z

Rama: Konkurrencë dhe meritë në arsimin e lart

 Aristir LumeziUniversiteti Evropian i Tiranës ftoi në një auditorium, për reformat në arsimin e lartë, kryetarin e Partisë Socialiste Edi Rama. Në këtë auditorium Rama u shpreh se të gjithë janë të vetëdijshëm për cenimin e vazhdueshëm që i bëhet dy shtyllave kryesore që j

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama