Rezultate te kerkimit per termin: +Aurel +Plasari

Total: 441
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.345Z

Aurel Plasari shkarkohet si drejtor i Bibliotekës Kombëtare

Aurel Plasari është shkarkuar nga detyra e drejtorit të Bibliotekës Kombëtare, që e mbante prej disa vitesh. Burime bëjnë të ditur se shkarkimi i tij është firmosur në Ministrinë e Kulturës. Por ky dikaster nuk e konfirmon zyrtarisht këtë. Megjithatë, të njëjtat burime thanë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.808Z

Aurel Plasari, 'kreu' i mbreterise se librave

Njeri prej dijetareve me shquar  shqiptare eshte perkthyesi, publicisti, pedagogu Aurel Plasari. Shtepia e tij e dyte eshte Biblioteka Kombetare, te cilen e drejton prej 11 vjetesh. Plasari po punon per librin e tij te ri per Skenderbeun, ndersa mbahet mend nder te tjera se ka sjell

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.570Z

Arben Llalla: Aurel Plasari bën pjesë tek lobi i fshehtë vlleh antishqiptar

Arben Llalla ka reaguar pas deklaratës së Aurel Plasarit, se Zerva ka qenë çam. Sipas tij, e vërteta është se Plasari bën pjesë në lobin e fshehtë vlleh antishqiptar. Studiuesi Aurel Plasari reagon kundër Shpëtimin Idrizit rreth Napolon Zervës se na qenka çam që ka bashkëpunuar m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.996Z

BK ska hapesira apelon drejtori Aurel Plasari

Biblioteka kombetare vijon te vuaje ceshtjen e hapesirave e duket se ceshtja eshte bere vertet serioze sa vete drejtori i bibliotekes kombetare Aurel Plasari ka vendosur ta pranoje dhe te vere alarmin para medias. Nuk eshte hera e pare qe ngrihet ky shqetesim i cili prej kohesh shoqeron sistemimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.679Z

Largohet nga detyra drejtori i Bibliotekës Kombëtare, Aurel Plasari: Do emërohem diku tjetër

TIRANE- Largohet nga detyra drejtori i Bibliotekës Kombëtare, Aurel Plasari. Sipas vetë Plasarit, largimi nga detyra është bërë fill pas një marrëveshje me Ministrinë e Kulturës. “Largimi nga detyra pas një marrëveshje me Ministrinë, për t’u emëruar në një vend tjetër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.970Z

Aurel Plasari sjell vepren e re

brbrShqiperia dhe shqiptaret e shekullit te 16-te nen turbulencen e dritehijeve te kultures se lindjes dhe asaj qe nisi te ofronte perendimi vijne ne nje kendveshtrim ndryshe Nen titullin Shqiperia dhe shqiptaret ne Europen e Piut II studiuesi Aurel Plasari percjell fakte historike te panjohura me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.505Z

Shkarkohet Aurel Plasari, Ministria s’ka shpallur ende konkursin

TIRANE- Ministria e Kulturës ende nuk ka shpallur një konkurs për kandidatin e ri për drejtor të Bibliotekës Kombëtare, por drejtorit aktual Aurel Plasarit sapo ia ka komunikuar personalisht vendimin për largimin nga kjo detyrë. Punonjësit e Bibliote

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama