Rezultate te kerkimit per termin: +Austrin

Total: 291
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.521Z

Cili është ekipi shqiptar që përfaqëson Austrinë në Dubai?

Është një ekip i përbërë nga futbollistë shqiptarë nga Vjena e Austrisë që është bërë i pakonkurrencë në futbollin e vogël në Austri. Kjo skuadër është themeluar që nga viti 2007 nga besmtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.876Z

Brazili mund Austrinë

Kombëtarja e Brazilit, ka mundur kombëtaren e Austrisë në ndeshje miqësore, me rezultat 1-2. Pjesa e parë e kësaj ndeshje, ishte e baraspeshuar, duke mos dhuruar asnjë gol.AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"}; Në pjesën e dytë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.923Z

Aeroplani turk tmerron Austrinë

Departmanti i forcave ushtarake austriake për mbikëqyrjen e hapësirës ajrore e kanë vërejtur një aeroplan turk duke fluturar shumë poshtë, ndërsa për një qast piloti pa paralajmërim ndërron kursin. Forcat ushtarake e Austrisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.967Z

Dështon miqësorja Kosovë – Brazil, tentohet përsëri në mars

Federata e Futbollit të Kosovës, ka dështuar të aranzhojë miqësoren e madhe me reprezentacionin e Brazilit, pasi që këta të fundit,tanimë kanë zyrtarizuar miqësoren me Austrinë. Ditëve të fundit qarkulluan zëra në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.215Z

Familja Mujaj po shkund Austrinë

Familja Mujaj nga Kosova, vazhdon të jetë lajmi kryesor në mediat austriake, pasi që mijëra austriak nuk po lejojnë deportimin e saj nga Austria për në Kosovë. Familja Mujaj sot ka deponuar kërkesën për vizë humanitare, pasi që E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.926Z

Merdarë, serbët bllokojnë autobusinplagosin rëndë kosovarin

MERDARE- Incident në pikën kufitare Kosovë- Serbi në Merdarë. Mbrëmjen e djeshme rreth orës 21:00 një autobus kosovar nuk është lejuar të kalojë nga disa serbë. Mediat kosovare shkruajnë se ka pasur përleshje dhe kosovari G&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.376Z

Berisha Rritje e investimeve austriake ne Shqiperi

Kryeministri Sali Berisha ka falënderuar Austrinë ëpr mbëhstetjen që i ka dhënë vendit tonë në të gjitha fushat dhe që ende vazhdon ta japë. I pranishëm në konferencën “20 vjet bashkëpunim me Austrinë” s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama