Rezultate te kerkimit per termin: +Autonomi

Total: 2278
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.734Z

Lypin autonomi

Serbia do të kërkojë autonomi territoriale për pjesën veriore të Kosovës. Mediat serbe kanë njoftuar të premten se një temë tjetër që do të diskutohet është edhe financimi i strukturave të sigurisë në Veri nga ana e Beogradit si dhe trashëgimia kulturore.Serbia do të kërkojë a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.718Z

Autonomi për veriun?!

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, ish kryesuese e delegacionit kosovar në bisedimet teknike me Serbinë i ka thënë gazetës vjeneze "Standard", se Serbisë nuk i interesojnë qytetarët serb në Kosovë, por territori.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.417Z

Kerkohet autonomi e spitaleve

Autoritetet shendetsore kerkojne autonomi te plote te spitaleve dhe jo te pjesshme ne menyre qe qytetaret te mos kene mungesa ne medikamente apo elemente te tjere ne funksion te nje sherbimi sa me te mire ndaj pacienteve. Ministria e Financave vazhdon te mbaje nen kontroll fondet e spital

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.407Z

Autonomi e madhe për veriun?!

Kryeminstri i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar menjëherë pas propozimit të grupit ndërkombëtar të krizave për t’i dhënë veriut të Kosovës një autonomi më të madhe, çka sipas tyre do t’i shërbente fillimit të dialogut mes Serbisë dhe Kosovës. Kryeministrti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.789Z

Kisha ortodokse serbe Autonomi për Kosovën

Duket se festimet e Pashkëve kanë zbutur së paku klerikët e Kishës Ortodokse serbe të cilët kanë kërkuar autonomi për Kosovën, po jo njohje të shtetësisë së vetëshpallur! “Çdo autonomi e Kosovës është e pranueshme edhe ajo më e zgjeruara është e mundshme, por njohja de f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.951Z

Çanak: Vojvodina nuk ka autonomi

Presidenti i Ligës së Social-Demokratëve të Vojvodinës, Nenad Çanak ka deklaruar se nuk është e vërtetë se Vojvodina së shpejti do ta humbasë autonominë, pasi që ajo një autonomi të tillë nuk e ka as tash, transme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.956Z

Katalonjasit, protesta për më shumë autonomi

Më shumë se një milionm protestues u mblodhën në qytetin spanjoll të Barcelonës për të kërkuar autonomi më të madhe për rajonin e Katalonjës. Protesta u zhvillua pasi Gjykata Kushtetuese e Spanjës vendosi që Katalonja nuk mund të njihet si komb I pavarur dhe e vendosi që Katalonja

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama