Rezultate te kerkimit per termin: +Autonomia

Total: 995
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.453Z

Universitetet, dështon autonomia financiare

11/04/2005  Nga taksat e studentëve shteti merr 10 për qind, ndërsa nga të ardhurat e universitetit 40 për qind Autonomia financiare e Universiteteve ka dështuar. Një prej pikave që prej viteve po luftojnë Universitetet, dhe që u duk se u arrit pas protestave të dhjetorit të pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.624Z

Autonomia e universiteteve Rrokaj Nuk eshte kuptuar mire nga qeveria

Autonomia e universiteve eshte nje ceshtje e cila gjithmone ka sjelle diskutime megjithese ajo nuk duhet te politizohet. Keshtu eshte shprehur Dekani i fakultetit Histori -Filiologji Shezai Rokaj ne nje interviste per Ora NeWs. Sipas tij autonomia asnjehere nuk eshte kuptuar si duhet si nga qeveria

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.460Z

Autonomia per veriun rrezik

Dhënia  e autonomisë për veriun e Kosovës do të ishte me rrezik jo vetëm për Kosovën, por pasojat do të vërehen në shumë shtete të rajonit.Kështu thuhet në një studim të Institutit Kosovar për Kërkime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.578Z

Autonomia e pashpallur e veriut

Nga Besiana Xhara, Zeri   Brenda tri viteve sa kanë zgjatur bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, serbët e veriut kanë arritur ta profilizojnë një lloj autonomie të veçantë, e cila nis nga asociacioni i komunave serbe e shkon deri te gjykatat e veçanta. Kështu të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.924Z

"Çelësi për universitete të mirë, është autonomia financiare"

  Shumë kryeministra ka ndërruar ai vend në këta 20 vitet e fundit, por problemet e universiteteve nuk janë zgjidhur ndonjëherë. Këto janë probleme kombëtare dhe jo politike. Së fundi, ka disa lëvizje pozitive, siç ishte shkrirja e akademisë me universitete, gjë që do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.419Z

Vasili: Autonomia në spitale, kusht për reformat

Autonomia spitalore është një kusht i rëndësishëm për reformën në sistemin shëndetësor. Kështu është shprehur ministri i Shëndetësisë, Petrit Vasili, gjatë analizës vjetore të Institutit të sigurimeve të Kujdesit Shëndetësor. Vasili është shprehur se realizimi i autonomisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.417Z

Reforma në shëndetësi, Vasili: Autonomia spitalore, kusht i rëndësishëm

Autonomia spitalore eshte nje kusht i rendesishem per reformen ne sistemin shendetesor. Kreu i Shendetesise, Petrit Vasili, ka deklaruar se realizimi i kesaj autonomie, do te sjelle jo vetem sherbime cilesore dhe ne kohe per ata qe paguajne detyrime, por nderkohe stafi mjekesor do te jete me i pergj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama