Rezultate te kerkimit per termin: +Autor

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.466Z

Shkoder, vrasjet pa autor

Ende nuk ka nje autor dhe nje piste per vrasjen e biznesmenit Astrit Meshnuni ne Shkoder. Nderkohe qe 25 tre shoqeruarit e nje dite pas vrasjes tashme jane lene te lire. Policia ka ne dore vetem provat ne vendin e ngjarjes por jo autoret. Por nuk eshte kjo e vetmja ngjarje qe nuk eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.587Z

Gjashtë personazhe kërkojnë autor në TK

“Gjashte personazhe kerkojne autor” te dramaturgut italian Luixhi Pirandelo, do te vihet ne skenen e Teatrit Kombetar nga regjisori Mehmet Xhelili. Kjo pjese eshte nje nga veprat më të rëndësishme të dramaturgjisë botërore të shekullit të njëzetë. Në të trajtohet një gamë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.846Z

Dosjet pa autor, dërgohen në Prokurori

Dosjet pa autor edhe pse deri më sot nuk kanë patur asnjë person të dyshuar, së shpejti do të dërgohen në Prokurori. Bëhet fjalë për dosjet më të bujshme ndër vite për të cilat tre vjet më parë është ngritur edhe sektori i hetimit. Krijimi i strukturave te reja në polici, dhe me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.137Z

Autor: LEGJENDA E BRONKSIT

Nga Express më 25 janar 2011 në ora 12:33 Rubrika: CINEMA AUTOR Regjia: Robert De Niro. Aktorët: Robert De Niro, Chaz Palminteri, Lillo Brancato, Francis Capra, etj... Nje baba i ndershem dhe i perkushtuar ndaj familjes lufton kunder dashurise dhe mbeshtetjes qe djali i tij merr nga ga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.918Z

Rugova, autor i Pavarësisë së Kosovës

Me rastin e pesëvjetorit të shkuarjes së poetit, kritikut e studiuesit të shquar, presidentit historik të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova, u mbajt manifestim kushtuar “Veprës letrare e kulturore” të tij Nga Albana S. Muja më 21 janar 2011 në ora 16:55 Manifestimi kushtuar pesëv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

Grabitja e bankës, ende pa autor

Akuza Ngjarjet e shumta q kan ndodhur kt ver n kryeqytet vazhdojn t jen pa autor. Njra prej tyre sht grabitja e nj banke private pran Rrugs s Kavajs, ku autort kan mundur t marrin prej saj nj shum prej 15 mij eurosh dhe m pas, n mes t dits, jan larguar me motor. shtja u hetua fillimisht nga njsit o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.625Z

Gjashtë personazhe kërkojnë autor rikthejnë Marjeta Ljarjen

Tiranë, 3 Shkurt NOA - Gjashtë personazhe kërkojnë autor rikthejnë aktoren e mirënjohur Marjeta Ljarja e cila do të ketë një rol në këtë vepër të shkrimtarit të madh Luixhi Pirandelo. Vepra do të vihet në skenë nga Teatri Kombëtar dhe ka për regjisor Mehmet Xhelilin, skenog

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama