Rezultate te kerkimit per termin: +Autoritetit +Kombtar

Total: 7
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.929Z

AKU kontroll fabrikave që ambalazhojnë ujin

Fabrikat e amballazhimit dhe tregtimit t ujit, kan qen n fokusin e Autoritetit Kombtar t Ushqimit ku gjat nj kontrolli t ushtruar n to, jan pezulluar 3 prej tyre deri n plotsimin e plot t standardeve. Sipas ktij autoriteti kontrolli do vazhdoj me ritme t larta, sidomos gjat sezonit veror. N Qarkun e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.556Z

Cilësia e ushqimeve, gjobiten 5 biznese, asgjësohen rreth 50 kv produkte

Kontrollet e Agjencis Kombtare t Ushqimit (AKU) dhe specialistve t Ministris s Bujqsis vazhdojn t zbulojn fakte se tregjet e produkteve ushqimore n vend ende kan probleme me cilsin e produkteve q tregtojn. AKU dhe DRMBUMK inspektuan dje tregun ushqimor “Hamdi Pepa” n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.466Z

Inagurohet Autoriteti Kombëtar i Ushqimit

Kryeministri Berisha mori pjes sot n inaugurimin e Autoritetit Kombtar t Ushqimit. Autoriteti Kombtar i Ushqimit, tha ai, ka nj nga misionet m t rndsishme n vend, sigurin e ushqimit, standardin e ushqimit. Berisha porositi inspektort dhe punonjsit e ktij autoriteti, q t ken shkalln m t lart t eksper

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.180Z

Siguria ushqimore, në sitë tregjet dhe subjektet tregtare

Tregjet e shumics, pastierit, furrat e buks dhe njsit e tjera tregtare n qytetin e Durrsit do t jen objekt i kontrollit t Autoritetit Kombtar t Ushqimit gjat gjith periudhs s sezonit turistik. Pas nj inspektimi t kryer n terren, Drejtori i Ushqimit dhe Mbrojtjes s konsumatorit n kt qytet, Jonuz Tafi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.321Z

Inspektohen tregjet e ushqimeve në zonat turistike

Gjat kontrollit n zonat turistike, kryesisht n fushn e ushqimit social pr kushtet e prodhimit dhe ruajtjes s produkteve ushqimore, jan asgjsuar rreth 43 kg produkte, t cilave u kishte kaluar afati i prdorimit, si aj, biskota, reel, konserva etj. Ashtu si shte ditur edhe m par, s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.376Z

Ministri i Jashtëm palestinez, takim me krerët e shtetit

Kryeministri Berisha u takua sot me Ministrin e Punve t Jashtme t Autoritetit Kombtar Palestinez Rijad Al-Maliki. Dy autoritetet i vlersuan marrdhniet mes dy vendeve shum t mira. Kryeministri Berisha nnvizoi se Shqipria vlerson se zgjidhja m e drejt e konfliktit sht ekzistenca e dy shteteve Palestin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.087Z

Varre masive ne Sirte. Gjenden 267 trupa te masakruar

Trupat e 267 personave janë zbuluar në varre massive në Sirte. Lajmin e bën të ditur rrjeti arab Al Xhazira sipas të cilit  pjesa më e madhe e viktimave  janë ekzekutuar . Për numrin e madh të viktimave të cilat pas dokumentimit 

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama