Rezultate te kerkimit per termin: +Autoritetit +Konkurrencs

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.186Z

Konkurrenca, hetimi në tregun e Korçës: Ska rritje të çmimit të bukës

Autoriteti i Konkurrencs mori informacion nga media se n tregun e prodhimit dhe tregtimit t buks n qarkun e Kors ka probleme, kryesisht me mimin e ktij produkti. Autoriteti i Konkurrencs, bazuar n informacionin e marr nga media pr rritjen e mimit t buks t njoftuar n emr t shoqats

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.341Z

Autoriteti i Konkurrencës: Petrolifera ka shkelur ligjin, rrezikon gjobë

Autoriteti i Konkurrencs vendos marrjen e masave t prkohshme n tregun e shrbimit t ngarkim-shkarkimit dhe depozitimit t gazit t lngshm. Komisioni i Konkurrencs n mbledhjen e tij t fundit ka shqyrtuar gjendjen e krijuar n tregun e ngarkim-shkarkimit dhe depozitimit t gazit t lngshm t nafts dhe v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

Gjobiten me 5.5 mln $ AMC dhe Vodafone

Tarifat e telefonis celulare po u kushtojn shtrenjt xhepave t shqiptarve. Sikur t mos mjaftonte kjo, dy kompanit celulare n vendin ton, AMC dhe Vofdafone jan gjobitur pr t disatn her pr konkurenc jo t ndershme. Autoriteti i Konkurrencs n Tiran gjobiti ditn e djeshme me 5,5 milion dollar AMC dhe VOD

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.633Z

AK: Petrolifera, monopol

Autoriteti i Konkurrencs ka vrtetuar dyshimet paraprake se shoqria q ka me koncension depozitat e gazit n portin e Vlors ka kufizuar konkurrencn duke lejuar vetm nj shoqri t prdor terminalin e ngarkim-shkarkimit t gazit. “Nga inspektimet e kryera rezultoi se vetm nj operator i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.546Z

Nuk ndalet shtrenjtimi i produkteve ushqimore

Vzhgimi mimet e produkteve ushqimore po psojn rritje dita-dits. Madje, disa produkte kan ndryshuar mimin disa her vetm brenda nj muaji. Veza, q sht edhe produkti m i lir n treg, kushton 15 lek nga 13 lek q kushtonte nj jav m par. Po kshtu, nj litr vaj sot e blen me 220 lek, ndrkoh q para nj jave bl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.618Z

Rritet çmimi i bukës, Autoriteti i Konkurrencës: Do të ndërhyjmë

Në disa pika në Tiranë, buka është shitur me 10 lekë më shtrenjtë Me t dgjuar lajmin se n Rusi po digjen arat e mbjella me grur, prodhuesit e buks n vendin ton rendn t rrisnin mimin e objektit kryesor ushqimor n vend, edhe pse asnj luhatje e rndsishme nuk sht vrejtur n tre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.794Z

NXITJA E KONKURRENCS N TREGJE

Zef Preçi - Disa raste dhe nevoja për nxitjen e konkurrencës në tregje. Rasti i parë: Në shtyp bëhet e qartë se shteti nuk është në gjendje as të heqë licencën dhe jo më të penalizojë disa farmaci që

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama